اخبار مهم
Home / سرگرمی / ۸ نقطه در دنیا که عکس‌ گرفتن در آنجا خلاف قانون است
1413458_911.jpg

۸ نقطه در دنیا که عکس‌ گرفتن در آنجا خلاف قانون است

وبسایت سخت افزار – سیمین نوربخش: تعطیلات برای مسافران، زمانی است که دوست دارند اوقات خود را به خوشی و با ثبت خاطرات شیرین در مکانی دیگر بگذرانند. با این حال در برخی از کشورها قوانین مبهم و محدودیت های عجیب و غریبی وجود دارد که می تواند برای گردشگران ناخوشایند باشد و آنها در معرض مشکلات قانونی قرار دهد. در این مطلب چند نمونه از این نقاط جهان را به شما معرفی خواهیم کرد.
۸٫ آمستردام، هلند
 

منطقه های با نور قرمز در آمستردام معروفند. ساکنان این قسمت از شهر از گردشگرانی که تلاش میکنند از این مکان ها عکس بگیرند، متنفرند. اگر در این مکان با دوربین حضور داشته باشید؛ در بهترین احتمالا کسی آن را نابود خواهد کرد. حتی ممکن است مورد ضرب و شتم هم قرار بگیرید.

 

۷٫ کره جنوبی

عکس گرفتن از خانم ها بدون رضایت خودشان، حتی در مکان های عمومی ممنوع است. نادیده گرفتن این موضوع تجاوز به حقوق آنها حساب می شود و با جریمه ای از ۸۸۰۰ دلار تا ۵ سال زندان در انتظار شما خواهد بود.

 

۶٫ آمریکا
 
۸ نقطه در دنیا که عکس‌گرفتن در آنجا خلاف قانون است

در آمریکا عکس گرفتن بسیار راحت تر از کره جنوبی است. با این حال در بعضی از موارد ممکن است دچار مشکل شوید. عکس گرفتن از اموال خصوصی مردم جرم به حساب میاید. قبل از هر چیز باید از صاحب اموال کسب اجازه کنید و مهمتر از آن، همیشه به علائم ممنوعیت توجه کنید.

 

۵٫ امارات متحده عربی
 
۸ نقطه در دنیا که عکس‌گرفتن در آنجا خلاف قانون است

در امارات عکس گرفتن از مکان ها ممنوع است و بین ۱ تا ۳ ماه حبس و جریمه ۱۳۶۱ دلاری خواهد داشت. در بسیاری از نقاط استفاده از دوربین بدلیل خرافات محلی ممنوع است. از ساختمان های دولتی، پل های خاص و قصرهای شیخ نیز نمی توان عکس گرفتن. ممنوعیت عکاسی از قصرهای شیخ در قانون این کشور ثبت شده است.

 

۴٫ کره شمالی
 
۸ نقطه در دنیا که عکس‌گرفتن در آنجا خلاف قانون است

اگر میخواهید این کشور را بازدید کنید، برای محدودیت های شدید حرکتی و رفتاری آماده باشید. در کره شمالی، مجاز به ترک هتل بدون راهنمای خود نیستید و نمی توانید بدون اجازه راهنما عکس بگیرید. اگر این قانون را نقض کنید، در معرض یک جریمه و حتی چیزی بدتر از آن قرار خواهید گرفت.

 

۳٫ انگلستان
 
۸ نقطه در دنیا که عکس‌گرفتن در آنجا خلاف قانون است

انگلیسی ها با درک درستی با گردشگران دوربین به دست رفتار می کنند. شما می توانید عکس های آماتور خود را تقریبا در هر جای این کشور بگیرید. اما عکاسی تجاری نیاز به مجوز ویژه دارد. به عنوان نمونه عکاسی تبلیغاتی در میدان ترافالگار و میدان مجلس، تنها با اجازه شهردار لندن انجام میگیرید.

 

۲٫ ژاپن
 
۸ نقطه در دنیا که عکس‌گرفتن در آنجا خلاف قانون است

در ژاپن عکاسی از معابد و مجسمه های خاص ممنوع است. ظاهراً عکاسی روح آنها را آزار میدهد. عکاسی از بعضی از معابد به طور کلی ممنوع است، اما برخی دیگر فقط در دوران خاصی از سال محدودیت دارند.

 

۱٫ الجزایر

الجزایر بسیار محافظه کار است، به ویژه در قسمت جنوبی این کشور. عکس گرفتن از پل ها، سدها و تجهیزات نظامی ممنوع است. در حالیکه پس از کسب اجازه شما می توانید فقط از مردان عکس بگیرید. اما از خانم ها تنها با اجازه شوهر و یا پدرشان باید عکس بگیرید، زیرا خانم ها مانند اموال آنها به حساب می آیند.

می فایل