اخبار مهم
Home / اخبار روز / یک دستگاه گلکسی نوت ۷ دیگر آتش گرفت
989208_664.jpg

یک دستگاه گلکسی نوت ۷ دیگر آتش گرفت

zoomit.ir – مجتبی بوالحسنی: ظاهرا مشکل آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ همچنان ادامه دارد. به تازگی شخص دیگری که در اتاق یک هتل در استرالیا خواب بوده، با مشکل آتش گرفتن نوت ۷ مواجه شده است. این انفجار حتی باعث شده تا خساراتی به اتاق هتل وارد شود.
 
 
اگرچه سامسونگ خود به طور رسمی تصمیم به جمع‌آوری گلکسی نوت ۷ گرفته (بر اساس بررسی‌ها در حدود ۲.۵ میلیون از این محصول تا کنون عرضه شده)، اما برخی از کاربران هنوز برای پس فرستادن این دستگاه خود متقاعد نشده‌اند. اما باید این مورد را مجددا به شما اعلام کنیم که اگر یکی از دارندگان گلکسی نوت ۷ هستید، باید همین حالا دیگر از آن استفاده نکرده و با مرکز خدمات سامسونگ تماس بگیرید تا اقدامات لازم برای تعویض و پس گرفتن این محصول انجام شود.

درحالیکه از زمان عرضه‌ی گلکسی نوت ۷ تا کنون فقط تعداد بسیار کمی از این دستگاه دچار مشکل شده‌اند، اما اگر نوت ۷ شما نیز از باتری SDI بهره می‌برد احتمال آتش گرفتن آن وجود دارد. دیروز این موضوع برای یکی از کاربران استرالیایی فبلت یاد شده، اتفاق افتاد چراکه نوت ۷ وی در حالیکه در خواب به سر می‌برد در اتاق هتل منفجر شد. این دستگاه به برق متصل و در واقع در حال شارژ شدن با یک شارژر و کابل اصلی بوده است.

سوختن گلکسی نوت ۷ حتی خساراتی هم به اتاق هتل وارد کرده و کاربر یاد شده مجبور شده برای این خسارات  مبلغ ۱۳۸۰ دلار بپردازد. خوشبختانه خود این شخص از دستگاه دور بوده و فقط یکی از انگشتان وی کمی سوخته و نیز لازم به ذکر است که هزینه‌های مربوط به هتل و خسارات ناشی از سوختن گلکسی نوت ۷ نیز توسط سامسونگ پرداخت شده است. این کاربر می‌گوید که در مورد مشکلات نوت ۷ آگاهی داشته و نیز می‌دانسته که باید آن را پس می‌فرستاده، اما با این وجود باز هم تصمیم به استفاده از گلکسی نوت خود گرفته و همچنان آن را نگه داشته است.

اگر شما هم در حال حاضر یکی از دارندگان گلکسی نوت ۷ هستید، هرچه زودتر تا زمانی که سامسونگ برای پس فرستادن این محصول اعلام کرده (۲ سپتامبر) با نمایندگی‌های این شرکت تماس بگیرید. حتی در صورت کارکرد بی نقص، نگه‌داری این محصول فعلا به ریسک آن نمی‌ارزد. با پس فرستادن دستگاه مورد بحث، سامسونگ به زودی برای شما یک دستگاه گلکسی نوت ۷ با باتری سالم خواهد فرستاد.

اما اگر گلکسی نوت ۷ را از چین، هنگ‌کنگ یا ماکائو خریداری کرده‌اید، جای هیچگونه نگرانی برای شما وجود ندارد چراکه باتری این محصول در مناطق یاد شده از نوع امن بوده و استفاده از آن هیچ‌گونه خطری ندارد. مدل‌های ارائه شده در این بازارها دقیقا همانند مدل امنی است که سامسونگ مجددا آن را برای مشتریانی که گلکسی نوت ۷ آن‌ها مشکل داشته، ارسال کرده است.

می فایل