اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / یزدانی: خوش‌رنگ‌ترین مدال را می‌خواهم
1846663_393.jpg

یزدانی: خوش‌رنگ‌ترین مدال را می‌خواهم


ورزش سه: بدون شک بازهم مثل چند سال اخیر پرامیدترین کشتی گیر ایرانی در مسابقات جهانی حسن یزدانی به شمار می رود. این نابغه جویباری که برای کسب سومین مدال و دومین طلای جهانی خود خیز برداشته، بامداد امروز به همراه سایر شاگردان رسول خادم راهی مجارستان شد؛ اما صحبت هایی را پیش از اعزام انجام داد.

در ادامه مشروح صحبت های حسن یزدانی که در وزن ۸۶ کیلوگرم روز شنبه به مصاف حریفان خود می رود، آمده است

برای کسب خوش رنگ ترین مدال می روم

همه کشتی گیران تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتند. من هم مثل آنها تمرین کردم و سعی کردیم در این مدت هر روز آمادگی خود را افزایش دهیم. انشاالله که با دعای خیر مردم بتوانیم در مسابقات جهانی خوش رنگ ترین مدال را برای کشورمان کسب کنیم. من همیشه گفته ام که در هر مسابقه ای هدفم کسب خوش رنگ ترین مدال است و این بار هم انگیزه بالایی دارم.

این تیم برای المپیک ۲۰۲۰ آماده می شود

تیم ما امسال جوان است. مربیان روی این تیم سرمایه گذاری کردند تا در المپیک ۲۰۲۰ برخی از نفرات جوان خودشان را نشان دهند. به هر حال مسابقات جهانی میدان بزرگی است و می تواند یک آزمون مهم برای نفراتی باشد که تجربه کمتری دارند. تعدادی از کشتی گیران اولین حضورشان در مسابقات جهانی است.

شانس آمریکا و روسیه از ما بیشتر است

شاید تیم ما از نظر داشتن مهره های باتجربه یکدست نباشد؛ اما آمریکا و روسیه در هر وزن یک ستاره دارند و تیمشان یکدست است. قطعا این ۲ تیم شانس قهرمانی بیشتری از ما دارند. ما هم ناامید نیستیم و با وجود اینکه مربیان به برخی از کشتی گیران در چند وزن برای سال اول اعتماد کردند، امیدواریم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

جوان های ایران یک برگ برنده دارند

من هم ۳ سال قبل برای اولین بار در مسابقات جهانی روی تشک رفتم و مدال هم گرفتم. این جوان هایی که تجربه بالایی ندارند، انگیزه شان بالاست. کشتی گیرانی که سال اول حضورشان است، یک برگ برنده دارند و آن هم شناخت نداشتن حریفان از آنهاست. چنین نفراتی می توانند همه را با پشتکار و توانایی خود شگفت زده کنند و روی سکو بروند.

با یک لحظه غفلت همه زحماتمان هدر می رود

توصیه من به جوان ترها این است که در مسابقات جهانی باید در تمام کشتی ها با نهایت آمادگی روی تشک بروی و هیچ حریفی را دست کم نگیری. در این رقابت ها یک لحظه غفلت باعث می شود که تمام زحمات یک کشتی گیر هدر برود. مجتبی گلیج، باقر یخکشی و دیگر کشتی گیران جوان هم تمرینات خوبی کردند و انشاالله همه مزد زحمات خود را بگیرند.

کشتی گیران آمریکا و روسیه رقبای جدی من هستند

مسابقات جهانی بالاترین سطح را دارد و تیم ها با بهترین نفرات به این رقابت ها می آیند. همه مدعیان جهان در وزن من هم حضور دارند. نسبت به سال های قبلی شاید تفاوت زیادی نکرده باشند؛ اما مثل همیشه کشتی گیران آمریکایی و روس مهمترین رقبای من محسوب می شوند. امیدوارم سربلند از این رقابت ها بیرون بیایم.

می فایل