اخبار مهم
Home / اخبار روز / گیره هوشمند لباس ساخته شد
838365_517.jpg

گیره هوشمند لباس ساخته شد

خبرگزاری آنا: دنیای فناوری امروزه به خانه‌های ما هم نفوذ کرده و تقریبا همه چیز در اطراف ما رنگ و بویی از فناوری‌های هوشمند را پیدا می‌کنند. محققان به تازگی نوعی گیره لباس هوشمند به نام Peggy ابداع کرده‌اند.

گیره هوشمند Peggy که وظیفه آن اتصال لباس‌ها به یکدیگر است، توسط شرکت استرالیایی OMO ابداع شده است. اجزای اصلی این گیره از قبیل دماسنج، حسگر اشعه ماوراءبنفش و نشانگر رطوبت، داخل پوسته نارنجی رنگ آن قرار گرفته است.

تمام امکاناتی که داخل این گیره تعبیه شده، آب و هوای فضای محیط را بررسی می‌کند و در صورتی که بارش باران نزدیک باشد، هشداری را در قالب زنگ هشدار از طریق وای‌فای به گوشی هوشمند کاربر ارسال می‌کند.

اطلاعات این گیره هوشمند از طریق نوعی نرم‌‌افزار آب و هوایی یا نوعی ایستگاه آب و هوایی خانگی کار فراهم می‌شود. شرکت سازنده این فناوری، برای فروش محصول خود از ابزارهای زمان‌بندی شده برای این نرم‌افزار استفاده کرده است که بهترین زمان را برای پهن کردن لباس‌ها در فضای بیرون مشخص می‌کند.

این گیره هوشمند همچنین مدت زمانی را که تا زمان شروع بارندگی زمان دارید تا لباس‌ها را بشویید و برای خشک شدن پهن کنید، نشان می‌دهد. این گیره، پس از اتمام کار ماشین لباسشویی نیز کاربر را مطلع می‌کند. گیره Peggy در حال حاضر مراحل آزمایشی را می‌گذراند و به زودی وارد بازار می‌شود.

می فایل