اخبار مهم
Home / اخبار روز / گرانترین شهرهای جهان برای اجاره‌ نشین‌ ها
843867_164.jpg

گرانترین شهرهای جهان برای اجاره‌ نشین‌ ها

وبسایت فرادید: بر اساس گزارش‌های منتشر شده، شهر پکن چین از نظر درآمد و میزان اجاره خانه به گرانترین شهر جهان برای اجاره نشین‌ها بدل شده است.
 
به گزارش بیزینس اینسایدر، سازمان غیرانتفاعی Global Cities Business Alliance که در لندن فعالیت می‌کند، به تازگی اطلاعات مربوط به شهرهای تجاری جهان را با هم مقایسه کرده تا بتواند از این طریق میزان اجاره بها و درآمد را تطابق دهد. این سازمان با تکیه بر میانگین اجاره ماهانه و میانگین درآمد خالص سالانه (در سال ۲۰۱۵) رتبه‌بندیِ گرانترین شهرهای جهان برای اجاره نشین‌ها را اعلام کرده است.

 
مستاجرین پکن به طور میانگین ماهانه ۷۸۹ دلار برای کرایه یک منزل مسکونی می‌پردازند، که این رقم معادل ۱۲۲٫۹ درصد میانگین حقوق یک شخص در پکن است. نکته دیگر در پکن این است که رفت و آمد  روزانه حدودا ۱۰۴ دقیقه به طول می‌انجامد.
 
ساکنین ابوظبی – دومین شهر گران در این رتبه بندی – به طور میانگین ۲۴۶۰ دلار در ماه (معادل ۶۹٫۵ درصد از حقوق هر فرد) را برای کرایه منزل مسکونی می‌پردازند. در رتبه سوم نیز شهر هنگ کنگ قرار دارد. در این شهر، ساکنین مجبورند به طور میانگین ۱۹۳۰ دلار در ماه (معادل ۶۴ درصد حقوق) را به ازای اجاره بها بپردازند.
 
لزلی ساوی، مدیر سازمان غیرانتفاعی فوق در یک نشست مطبوعاتی گفت: «شهرهای بزرگ مثل پکن قربانی موفقیت خودشان هستند. رشد سریع باعث جذب نیروی کار می‌شود، اما باید به بحث مسکن آن‌ها نیز پیش از ورودشان فکر شود تا هزینه اجاره بها رشد این چنینی نداشته باشد.»
 

گرانترین شهرهای جهان برای اجاره‌نشین‌ها!
اجاره بها در مکزیکوسیتی با توجه به استانداردهای لندن چندان بالا نیست، اما میزان اجاره بها در این شهر در مقایسه با سال ۲۰۰۹ تا ۴۴٫۲ درصد افزایش یافته است

 
کمترین میانگین اجاره بها با ۳۸۵ دلار در ماه متعلق به مکزیکوسیتی است و پس از آن سائوپائولو با رقم ۴۸۰ دلار در ماه قرار دارد. گزارش منتشر شده اما نشان می‌دهد که میزان اجاره بها حتی در شهرهای ارزان‌تر به سرعت در حال افزایش است. برای نمونه، میزان اجاره بها در شهر مکزیکوسیتی در مقایسه با سال ۲۰۰۹ تا ۴۴٫۲ درصد افزایش یافته است.
 
گرچه مکزیکوسیتی از نظر اجاره بها نسبت به شهرهای دیگر ارزان‌تر است، اما از نظر میانگین سفرهای شهری با ۱۱۳ دقیقه در رتبه اول فهرست قرار دارد.
 
در ادامه با اسامی ۱۵ شهر موجود در گزارش (به ترتیب گران‌ترین تا ارزان‌ترین) و همچنین میانگین اجاره بها در آن شهر آشنا خواهید شد.
 
15. بوستون، ایالات متحده – ۱۵۴۰ دلار (برابر با ۳۰ درصد درآمد)

۱۴٫ سائوپائولو، برزیل – ۴۸۰ دلار (برابر با ۳۰٫۲ درصد درآمد)

۱۳٫ سیدنی، استرالیا – ۱۱۱۱ دلار (برابر با ۳۲٫۱ درصد درآمد)

۱۲٫ سنگاپور – ۱۰۳۳ دلار (برابر با ۳۳ درصد درآمد)

۱۱٫ شیکاگو، ایالات متحده – ۱۳۷۷ دلار (برابر با ۳۵٫۶ درصد درآمد)

۱۰٫ پاریس، فرانسه – ۸۸۰ دلار (برابر با ۳۶٫۲ درصد درآمد)

۹٫ لندن، انگلستان – ۱۴۳۰ دلار (برابر با ۵۰٫۴ درصد درآمد)

۸٫ سان فرانسیسکو، ایالات متحده – ۲۸۲۴ دلار (برابر با ۵۰٫۵ درصد درآمد)

۷٫ دوبی، امارات متحده عربی – ۱۲۸۱ دلار (برابر با ۵۵٫۴ درصد درآمد)

۶٫ مکزیکوسیتی، مکزیک – ۳۸۵ دلار (برابر با ۵۸ درصد درآمد)

۵٫ شانگهای، چین – ۵۱۸ دلار (برابر با ۵۸٫۳ درصد درآمد)

۴٫ نیویورک سیتی، ایالات متحده – ۲۶۲۹ دلار (برابر با ۶۳٫۱ درصد درآمد)

۳٫ هنگ کنگ، چین – ۱۹۳۰ دلار (برابر با ۶۴ درصد درآمد)

۲٫ ابوظبی، امارات متحده عربی – ۲۴۶۰ دلار (برابر با ۶۹٫۵ درصد درآمد)

۱٫ پکن، چین – ۷۸۹ دلار (برابر با ۱۲۲٫۹ درصد درآمد)

می فایل