اخبار مهم
Home / اخبار روز / کشف مواد منفجره و تسلیحات در آنکارا
792171_143.jpg

کشف مواد منفجره و تسلیحات در آنکارا

باشگاه خبرنگاران جوان: به گفته مقامات ترکیه، مقادیری مواد منفجره، مهمات و تسلیحات در نزدیکی آنکارا، پایتخت این کشور کشف شده است.

به گزارش پرس تی وی؛ دفتر استانداری آنکارا روز پنج شنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد مقادیری مواد منفجره، مهمات و تسلیحات در نزدیکی آنکارا، پایتخت ترکیه کشف شده است.

در این بیانیه آمده است ۲ نارنجک، ۱ تیربار، ۱ کلاشنیکف، ۴ چاشنی انفجاری، صدها فشنگ و سه بسته مواد منفجره به فاصله حدود ۱ کیلومتری از این پست بازرسی کشف شده است.

هنوز مشخص نشده این تجهیزات متعلق به چه کسی است اما مقامات ترکیه در موارد این چنینی انگشت اتهام را به سوی کردها نشانه می‌روند. دفتر استانداری آنکارا نیز اعلام کرد تحقیقات در این زمینه در دست اجراست.

کشف این اقلام در حالی روی داد که آنکارا ۲۸ بهمن هدف حمله‌ای مرگبار قرار گرفت. در انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در کنار چند اتوبوس حامل نیروهای نظامی ترکیه ۲۹ نفر کشته شدند. این حمله به فاصله حدود ۳۰۰ متری از ساختمان پارلمان و ستاد کل فرماندهی ارتش ترکیه به وقوع پیوست.

گروه موسوم به شاهین‌های آزادی کردستان یا «تاک» مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت و افزود یک فرد ۲۶ ساله که از اتباع ترکیه و متولد شهر وان بود، این حمله را انجام داد.

می فایل