اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / کارلوس کی‌روش ۶۳ ساله شد
796185_390.jpg

کارلوس کی‌روش ۶۳ ساله شد

ورزش سه: کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران امروز وارد ۶۳ سالگی خود شد. مربی‌ای که در آوریل ۲۰۱۱ و یک ماه پس از تولد ۵۸ سالگی خود هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت و از آن پس تاکنون همچنان سکان هدایت این تیم را برعهده دارد. کی روش در اول مارس ۱۹۵۳ در نامپولای موزامبیک به دنیا آمد. کارلوس مانوئل بریتو لیال کی روش از پدر و مادری پرتغالی در این کشور آفریقایی متولد شد و نام لیال از نام خانوادگی مادری و نام کی روش از نام خانوادگی پدری‌اش بر او نهاده شد.

کی روش تا سال ۱۹۷۴ و پیش از انقلاب ۱۹۷۵ موزامبیک در این کشور اقامت داشت و پس از آن راهی پرتغال شد. کی روش طی ۵ سال حضور روی نیمکت تیم ملی تاکنون در ۵۸ بازی هدایت ایران را برعهده داشته و ضمن انجام مهم‌ترین وظیفه خود در رساندن ایران به جام جهانی ۲۰۱۴ به پیروزی‌های مهمی همچون ۳ پیروزی مقابل کره‌جنوبی و شکست دادن تیم‌هایی همچون شیلی دست یافته و مدت‌هاست که ایران را به صدر رنکینگ فوتبال آسیا بازگردانده است.

کارلوس کی روش ۵۸ سالگی خود را در تیم ملی ایران بدون شکست پشت سر گذاشت، ۵۹ سالگی خود را در کوران رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۴ سپری کرد، در ۶۰ سالگی با ایران جواز صعود به جام جهانی برزیل را کسب کرد، در ۶۱ سالگی دومین جام جهانی خود را با تیم ملی ایران تجربه کرد و در ۶۲ سالگی با ایران فقط یک شکست دوستانه مقابل سوئد را تجربه کرد و ضمن صعود به جام ملت‌های آسیا راهی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ در آسیا شد و امیدواریم که در ۶۳ سالگی با تیم ملی ایران جواز صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را به دست آورد.

در این بین ۶۳ سالگی کی روش می‌تواند دستخوش اتفاقات بسیار زیادی برای این مربی سرشناس و یک دنده پرتغالی و همچنین تیم ملی ایران شود چون در این سال کارلوس نه تنها سرنوشت ادامه همکاری‌اش با فوتبال ایران مشخص می‌شود بلکه رقبای سرسختش در راه صعود به جام جهانی ۲۰۱۸ در مرحله نهایی را خواهد شناخت. مردی که مخالفان و منتقدان زیادی در فوتبال ایران داد اما طرفداران از صمیم قلب دوستش دارند امیدوار است با حمایت همین طرفداران بتواند دومین جام جهانی متوالی را برای ایران به ارمغان بیاورد تا جشن‌های تولد بعدی‌اش را نیز در ایران برپا کند.

کارلوس کی‌روش 63 ساله شد

کارنامه کروش در تیم ملی ایران

کارلوس کروش در  بازی  برد  تساوی  باخت  زده  خورده  تفاضل  امتیاز

۵۸ سالگی            12  8  4  –  33  7  26+  28
59 سالگی            13  5  5  3  17  7  10+  20
60 سالگی            8      6  1  1  17  6  11+  19
61 سالگی            15     7  5  3  17  12  5+  26
62 سالگی            10    6  3  1  25  7  18+  21
مجموع                    58  32  18  8  109  39  70+  114

می فایل