اخبار مهم
Home / اخبار روز / کارت حافظه ۱ ترابایتی SanDisk معرفی شد
1004386_784.jpg

کارت حافظه ۱ ترابایتی SanDisk معرفی شد

مجله دیجی کالا – مجید نوردوست: شرکت SanDisk  کارت حافظه‌ی ۱ ترابایتی خودش را معرفی کرد که ظرفیت آن از بسیاری لپ‌تاپ‌های موجود در بازار هم بیشتر است. البته این کارت حافظه تنها در مرحله‌ی آزمایشی قرار گرفته و هنوز قیمت و تاریخ عرضه‌ی آن مشخص نشده است.
 
 
 
کارت حافظه‌ی جدید این شرکت زمانی جالب توجه می‌شود که بدانید ۱۶ سال پیش SanDisk کارت‌های حافظه‌ی ۶۴ مگابایتی تولید و راهی بازار کرده بود. حتی تا همین دو سال پیش هم کارت‌های حافظه‌ی ۵۱۲ گیگابایتی بیشترین حجم موجود را در اختیار کاربران قرار می‌داند. اکنون نوبت به کارت‌‌های حافظه‌ی ۱ ترابایتی رسیده تا کاربران اطلاعات خودشان را روی آن‌ها ذخیره کنند.

هر چقدر که کیفیت دوربین تلفن‌های همراه هوشمند بیشتر می‌شود، نیاز به داشتن کارت حافظه با ظرفیت بالاتر هم به وجود می‌آید. اکنون بسیاری از گوشی‌ها می‌توانند با کیفیت ۴k فیلم برداری کنند و تا مدتی دیگر هم دوربین‌های ۸K عرضه می‌شوند. دوربین‌‌های ۳۶۰ درجه هم فیلم‌هایی با حجم بالا ضبط می‌کنند. به همین دلیل عرضه‌ی یک کارت حافظه‌ی ۱ ترابایتی برای خیلی‌ها هیجان‌انگیز خواهد بود؛ اما باید ببینیم که قیمت آن چقدر است. آیا SanDisk قیمت مناسبی برای آن در نظر می‌گیرد؟ به هر حال هنوز چند سال تا زمانی که قیمت کارت‌ها حافظه‌ی ۱ ترابایتی ارزان شود، فاصله داریم.

می فایل