اخبار مهم
Home / سرگرمی / چین اپلیکیشن بدهکاریاب تولید کرد!
1955703_649.jpg

چین اپلیکیشن بدهکاریاب تولید کرد!

برترین‌ها: چینی‌ها اپلیکیشنی برای گوشی‌های هوشمند طراحی کرده اند که به کاربران اجازه می‌دهد بدهکاران خود را تا شعاع ۵۰۰ متری شناسایی کرده و به پلیس گزارش دهند یا آبرویشان را ببرند.
 
پرداخت نکردن بدهی در همه جای دنیا کار ناخوشایندی است و مورد سرزنش واقع می‌شود، اما چین در این باره سختگیرانه‌تر عمل کرده است. مسئولان چینی در دو سال اخیر از روش‌های زیادی برای وادار کردن بدهکاران به پرداخت بدهیشان استفاده کرده اند، که شرمنده کردن بدهکاران در ملاء عام محبوب‌ترین آن‌ها بوده است.
 
سال گذشته دولت محلی سینچوآن چهره و نام بدهکاران را در کلیپ‌های کوتاهی در سینما‌ها قبل از نمایش اصلی نشان می‌داد و اکنون مسئولین هبی (Hebei) اپلیکیشنی طراحی کرده که بدهکاران را در شعاع ۵۰۰ متری نمایش می‌دهد. اطلاعات بدهکاران هم از طریق این اپلیکیشن قابل دسترسی است بنابراین می‌توان فهمید که آیا قادر به پرداخت بدهیشان هستند یا خیر.
سخنران دادگاه عالی مردمی گفت: «این بخشی از اقدامات ما برای اجرای احکام و ایجاد محیط اجتماعی قابل اعتماد است. نقشه بدهکاریاب موقعیت مکانی دقیق بدهکار را نشان می‌دهد و کاربران اپلیکیشین به راحتی می‌توانند آن‌ها را شناسایی کنند، اما مشخص نیست که همه بدهکاران را نشان می‌دهد یا فقط کسانی که بالاتر از حد معینی بدهی دارند.
 
 
منبع: odditycentral

می فایل