اخبار مهم
Home / اخبار روز / هکرها دوباره از ترکیه انتقام گرفتند
784439_636.jpg

هکرها دوباره از ترکیه انتقام گرفتند

وب‌سایت تک شات: گروهی از هکرها صبح امروز حجم زیادی از اطلاعات سازمان مرکزی امنیت ترکیه را در اینترنت منتشر کرده اند. گفته شده سرقت این اطلاعات توسط یکی از هکرهای مرتبط با گروه آنونیموس انجام شده و هدف او “مبارزه با فساد” بوده است. این اطلاعات هم اکنون در بسیاری از وب سایت ها در دسترس کاربران قرار گرفته و به نظر می رسد حاوی فایل هایی از پایگاه داده های امنیتی ترکیه باشد. این نخستین باری نیست که گروه هکرهای آنونیموس به سراغ دولت ترکیه رفته است. این گروه چندی پیش علیه دولت ترکیه به دلیل حمایت این کشور از داعش اعلام جنگ کرد.

گروه آنونیموس اواخر سال گذشته میلادی علیه دولت ترکیه اعلام جنگ کرد و گفت دولت این کشور با میزبانی از تروریست های داعش و خرید نفت از آنها موجب تقویت این گروه شده است. بر همین اساس، این گروه متشکل از هکرها مسئولیت حمله به هزاران وب سایت در این کشور را که موجب قطع اینترنت در این کشور شد را پذیرفت و تهدید کرد که اگر دولت ترکیه رفتار خود در مقابل گروه داعش را تغییر ندهد باز هم حملات مشابهی به این کشور را انجام خواهد داد.
داعش در آن زمان در بیانیه ای خطاب به دولت ترکیه گفت: “ما فرودگاه ها، پایگاه های نظامی و سیستم های مخابراتی شما را هدف قرار می دهیم. شبکه بانکی شما را از کار می اندازیم.”

حالا به نظر می رسد آنونیموس پای حرف خود ایستاده است. روز گذشته حساب کاربری CthulhuSec@ در شبکه اجتماعی توییتر اینطور نوشت: “سلام ترکیه. فردا چیزی را به شما نشان می دهم. ببین، اگر به شهروندانت آسیب بزنی آنها هم به تو آسیب می زنند. منتظر باش.”

پس از گذشت چند ساعت، وب سایت turkey.thecthulhu.com دست به انتشار این اطلاعات زد و نوشت: “منابع ما طی دو سال اخیر به طور گسترده به بخش های مختلف دولت ترکیه دسترسی داشته اند و با توجه به اقدامات مخرب اخیر دولت این کشور، تصمیم به انتشار این اسناد گرفتیم.”

فایلی فشرده با حجم ۲٫۸ گیگابایت در این وب سایت در دسترس همه کاربران وجود داشت که پس از خارج کردن آن از حالت فشرده حجم آن به ۱۷٫۸ گیگابایت می رسید.

دسترسی به این وب سایت بلافاصله در ترکیه مسدود شد. هر چند در حال حاضر این اطلاعات از این وب سایت حذف شده است، ولی اسناد منتشر شده در بسیاری از سایت های اشتراک گذاری فایل بین کاربران دست به دست می شوند. CthulhuSec@ در توییتر اعلام کرده طی ساعات آینده جزییات بیشتری از این حمله را منتشر خواهد کرد.

هکرها دوباره از ترکیه انتقام گرفتند

هکرها دوباره از ترکیه انتقام گرفتند

می فایل