اخبار مهم
Home / اخبار روز / همای شانس روی شانه پرات و لارنس
990301_727.jpg

همای شانس روی شانه پرات و لارنس

روزنامه بانی فیلم: مسافران» (یا «عبور کنندگان») که فیلم تازه ای از مورتن تیلدام، کارگردان فیلم خبرساز «Imitation» است، آماده نمایش شده و توفیق زیادی برای آن پیش بینی می شود. این یک فیلم از ژانر علمی- تخیلی همراه با ماجرایی رمانتیک و مجهز به حضور کریس پرات و جنیفر لارنس در رل های اصلی است که هر دو در سال های اخیر به ستاره های جوان تازه ای در هالیوود تبدیل شده اند.

کسانی که فیلم را از آغاز نمایش عمومی آن دیده اند، گواهی می دهند که از نظر فنی و جلوه های بصری در سطح بسیار بالایی قرار دارد و البته پرات و لارنس نیز کاملاً هماهنگ نشان داده اند. هر دو بازیگر فوق مدیون روند جوان گرایی های اخیر در هالیوود و رویکرد استودیوها به چهره هایی هستند که تجربه و حضور اندکی در پروژه های سینمایی داشته اند اما بر اوضاع مسلط اند و شرایط کار را می شناسند و زیر فشارهای روحی کم نمی آورند. در بین آنها لارنس جوان تر و فقط با ۲۶ سال سن از نو ستاره های بسیار موفق و پولساز هالیوود است.

او که با فیلم مستقل و تحسین شده «سوز زمستانی» در ۲۰۱۰ مشهور و نامزد جایزه اسکار شد، با استفاده از آن شهرت هر روز قدمی بلندتر در راه تکامل حرفه ای برداشته است. بازی در چهارگانه «بازی های پرعطش» که البته کارهایی فانتزی و خیالی است او را در عالم پولسازی و در عرصه های اقتصادی به اوج رساند و حضور در فیلم های پرماجرا و گاه فانتزی دیوید اوراسل که به لارنس اعتقاد زیادی دارد، این بازیگر را در سلسله مراتب هنری نیز مرتبت و اعتبار بخشید و یکی از آنها به نام «Silver Linings Playbook» اسکار برترین بازیگر زن سال (۲۰۱۲) را به وی بخشید.

لارنس در فیلم های دیگری از اوراسل همچون «جوی» هم جلب نظر کرده است و در نتیجه آینده او را به سبب سن بسیار کم و به تبع آن آینده طولانی اش بهتر از اینها پیش بینی و همراه با افتخاراتی بیشتر تلقی و برآورد می کنند و حتی تصور می شود که شاید وی در زمینه کاندیدایی های اسکار و تصاحب آن به رکوردهای چشمگیری برسد که فقط مریل استریپ معروف و بزرگ از آن فراتر رفته است. کریس پرات البته در دنیای حرفه ای سینما هنوز به دستاوردهای لارنس نرسیده و حتی کاندیدای اسکار هم نشده اما به سبب فقری که در هالیوود در زمینه پرورش و معرفی ستاره های تازه بوجود آمده است، سری بین سرها در آورده و در سال ۲۰۱۵ در فیلم بسیار پرفروش «دنیای ژوراسیک» و در سال قبل از آن در فیلم کمیک بوکی «نگهبانان کهکشان» نقش های اصلی را ایفا کرد و با اینکه در استودیوهای غربی او را به خاطر استعداد غریب اش در چاق شدن و کسب کیلوهای اضافی در کوتاهترین زمان بارها به مسخره گرفته اند اما به علت فقری که از آن یاد شد و برخی خوش اقبالی های حرفه ای وارد جمع ۲۰ بازیگر مرد اول هالیوود شده و بازی در «مسافران» نیز برخاسته از همین موقعیت یابی های مناسب در فضاهای موجود و تابیدن ستاره اقبال او است.

می فایل