اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / نگاهی به رقیب پرسپولیس در فینال؛ گوزن‌ها
1859046_826.jpg

نگاهی به رقیب پرسپولیس در فینال؛ گوزن‌ها


خبرآنلاین: پرسپولیس باید به مصاف کاشیما آنتلرز برود تا شاید رویایی به قدمت چند دهه را برای هوادارانش تحقق بخشد. تیم رقیب پرسپولیس را بیشتر بشناسیم.

تاسیس

این باشگاه در سال ۱۹۴۷ توسط شرکت صنایع سومیتومو در شهر اوزاکا تاسیس شد. آن ها در سال ۱۹۷۵ به شهر کاشیما منتقل شدند. شهری در استان ایباراکی، جنوب شرقی ژاپن که تنها شصت هزار نفر جمعیت دارد. عمده شهرت کاشیما در ژاپن به شهرک صنعتی آن است که در سال ۱۹۶۳ افتتاح شد و در سال ۱۹۷۳ تکمیل شد.

شهرکی با بیش از هزار و پانصد کارخانه که کاشیما را به شهری تولیدی تبدیل کرده است. طبیعت کاشیما به گوزن های آن معروف است. حیواناتی که هر ساله گردشگران بسیاری را به این شهر ژاپنی می کشاند. قدمت گوزن های کاشیما به هزار و سیصد سال می رسد.

افتخارات

پیش از سال ۱۹۹۳ و تاسیس مدل نوین لیگ برتر ژاپن، کاشیما آنتلرز پرافتخار ترین تیم فوتبال ژاپن بود. آن ها در سال ۲۰۰۰ به نخستین تیم تاریخ فوتبال ژاپن تبدیل شدند که در یک فصل، قهرمانی سه گانه داخلی (جی لیگ، جی لیگ کاپ و جام امپراطوری) را کسب کرده است. گوزن ها در سال ۲۰۰۷ به نخستین باشگاه ژاپنی با ده قهرمانی داخلی تبدیل شدند.

آن ها در فصول ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ سه سال پیاپی قهرمان جی لیگ شدند تا رکوردی تاریخی را از آن خود کنند. هشت قهرمانی در جی لیگ، پنج قهرمانی در جام امپراطوری، شش قهرمانی در جی لیگ کاپ و شش قهرمانی در سوپر جام ژاپن مهم ترین افتخارات گوزن ها است. آن ها در سال ۲۰۱۶ به نخستین باشگاه آسیایی فینالیست جام باشگاه های جهان تبدیل شدند.

اسطوره ها

زیکو (به عنوان سرمربی و بازیکن) و لئوناردو از جمله مهم ترین بازیکنان تاریخ کاشیما آنتلرز هستند. گاکو شیباساکی، پنج سال در کاشیما بازی کرد. ببتو و بیسمارک از دیگر بازیکنان به نام آنتلرز بودند.

فینالیست امروز

گوزن های ژاپنی، چهار هفته مانده به پایان جی لیگ با ۴۶ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارند. با توجه به فاصله چهارده امتیازی با صدر، قهرمانی آنان در لیگ غیرممکن است. اگرچه آنان به دور یک چهارم نهایی جام امپراطوری صعود کرده اند، اما فینال جی لیگ کاپ را واگذار کردند تا عطش پیروزی در فینال لیگ قهرمانان آسیا بیش از هر زمان دیگری گلوی گوزن ها را بسوزاند.

میانگین سنی ۲۶٫۸ ساله در کنار میانگین ۱۰ کیلومتری دوندگی بازیکنان نشان دهنده تلاش و کوشش جوانان کاشیما برای کسب عناوین فصل است. ارزشمند ترین بازیکن آنتلرز، گن شوجی ۳٫۵ میلیون یورویی اهل ژاپن است. ۵ بازیکن خارجی کاشیما ۱۶٫۷ درصد از عمق ترکیب ۳۰ بازیکنی را شامل می شوند. ارزش همه بازیکنان کاشیما آنتلرز بر روی هم بیش از ۲۰ میلیون یورو است.

فینال لیگ قهرمانان آسیا در دو بازی رفت (۱۲ آبان) در ورزشگاه چهل هزار نفری کاشیما و برگشت (۱۹ آبان) در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

می فایل