اخبار مهم
Home / اخبار روز / نسخه‌ی جدیدی از شاهکار اورسن ولز
1067121_336.jpg

نسخه‌ی جدیدی از شاهکار اورسن ولز

وب‌سایت فیلم نیوز: به بهانه‌‌ی هفتادوپنجمین سال نمایش‌، امروز  نسخه‌ی ترمیم‌شده‌‌ای از «همشهری کین» اثر اورسن ولز در قالب دی‌وی‌دی و بلورِی در بازار فیلم خانگی دنیا منتشر شد.
 

 به نقل از ایندی‌وایر؛ تریلری از نسخه‌ی ترمیم شده‌ی «همشهری کین» اثر ماندگار اورسون ولز در فضای مجازی منتشر شده است تا علاقه‌مندان نمونه‌ای از کیفیت تصویر این نسخه را ببینند. علاوه بر این تریلر، یکشنبه ۱۳ نوامبر در طول برگزاری جشنواره‌ی فیلم انستیتو آمریکا در لس‌آنجلس  برنامه‌ی نمایش ویژه‌ای برای این نسخه ترتیب داده شد و به دنبال آن کارگاهی آموزشی توسط دوست نزدیک ولز، پیتر باگدانوویچ برگزار شد.

باگدانوویچ در این کارگاه درباره‌ی «همشهری کین» گفت:«بر کسی پوشیده نیست که این فیلم یک نقطه‌ی‌ عطف در تاریخ سینما است. «همشهری کین» نه‌ فقط بهترین فیلم اورسن ولز بلکه یک شاهکار است؛ یک سمفونی درخشان که تماشای آن واقعا هر سینمادوستی را به هیجان می‌آورد. همه چیز این فیلم در پویایی خلاصه می‌شود و همین پویایی است که داستان به‌شدت غم‌انگیز ولز را پنهان می‌کند.»

«همشهری کین» که همواره به عنوان یکی از برترین فیلم‌های تاریخ سینما مطرح بوده است، داستان زندگی سرمایه‌داری بانفوذ در عرصه‌ی‌ مطبوعات به نام چارلز فاستر کین است. این فیلم داستان زندگی کین را از کودکی تا مرگ از دریچه‌ی نگاه خبرنگاری که به دنبال کشف معنای آخرین واژه‌ها‌ی او هنگام مرگ است،  روایت می‌کند.

«همشهری کین» اولین‌بار در پنجم سپتامبر ۱۹۴۱ روی پرده‌ی سینماهای آمریکا رفت. «همشهری کین» در ۹ رشته نامزد دریافت اسکار شد ولی در نهایت تنها اسکار بهترین فیلمنامه‌ی اوریجینال را به نام خود ثبت کرد.

می فایل