اخبار مهم
Home / سرگرمی / نابغه بدون دست و پای کشتی! +عکس
785016_575.jpg

نابغه بدون دست و پای کشتی! +عکس

خبرگزاری  ایسنا: دوستی متولد ۱۳۸۱ است و علاقه شدیدی به ورزش کشتی دارد،همین شور و اشتیاق باعث شد تا پدرخود را مجاب کند تا او را در باشگاه کشتی ثبت نام کند.

این نونهال سختکوش، کشتی را در جنوبی‌ترین نقطه پایتخت و در سالن کشتی شهید رستمی تهران زیر نظر سید محسن پیمان و مرتضی بهاری آغاز کرد.مربیان وی ابتدا مردد بودند که او را به شاگردی بپذیرند، زیرا رضا به صورت مادرزادی بدون دست از آرنج به پایین و یک پا از زانو به پایین به دنیا آمده است، اما رضا دوستی سرانجام آنها را متقاعد کرد و این چنین شد که رضا به دنیای کشتی گام نهاد و حالا عضوی از خانواده بزرگ کشتی در ایران است.

او فنون کشتی به ویژه دوخم ، دست تو و کول انداز را به خوبی اجرا می‌کند و در سالن کشتی با سایر نونهالان و هم باشگاه های خود کشتی می گیرد. این نونهال ایرانی ثابت کرده که با میل به خواستن می توان به بسیاری از مشکلات غلبه کرد، او اراده را برای ما معنا کرده و نشان داده که معلولیت به معنای محدودیت نیست و حتی می توان ورزشی همچون کشتی که به توان و استقامت بالایی نیاز دارد را ادامه داد. رضا دوستی آرزوهای بزرگی در سر دارد او می خواهد در آینده مهندس شود و از این راه به جامعه خدمت کند.

نابغه بدون دست و پای کشتی! +عکس

نابغه بدون دست و پای کشتی! +عکس

می فایل