اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / مقایسه گلزنان برتر رئال مادرید و اتلتیکو
792959_805.jpg

مقایسه گلزنان برتر رئال مادرید و اتلتیکو

خبرگزاری ایسنا: به نقل از آس، ر‌ئال‌ ماد‌رید و اتلتیکومادرید امشب در هفته‌ بیست و ششم لالیگا در سانتیاگوبرنابئو به مصاف هم می‌روند. رونالدو و گریزمان، دو مهاجم برتر هر دو تیم هستند. رونالدو سه بازی پیاپی است گلزن می‌زند اما گریزمان در پنج بازی نتوانسته است دروازه تیمی را باز کند. ر‌ئال‌ ماد‌رید ۷۱ گل در لالیگا به ثمر رساند و در مقابل اتلتیکومادرید ۳۵ گل زده است.

بازیکن فرانسوی، برترین گلزن تیمش است. او گل‌های بیشتری نسبت به لوچیانو ویتو ۲۰ میلیون یورویی، فرریرا ۱۵ میلیون یورویی و جکسون مارتینس ۳۵ میلیون یورویی که تابستان گذشته به اتلتیکو آمدند، به ثمر رسانده است. گریزمان تاکنون ۱۹ گل (۱۲ گل در لالیگا، چهار گل در لیگ قهرمانان اروپا و سه گل در کوپا دل ری) به ثمر رسانده است. او ۳۴ درصد گل‌های تیمش را زده است.

در مقابل، رونالدو ۳۵ درصد گل‌های تیمش را به ثمر رسانده است. او از ۹۵ گل مادرید، ۳۴ گل را وارد دروازه حریفان کرده است.

اتلتیکو که از کمبود گلزن در ترکیب رنج می‌برد، دومین گلزن برترش یک هافبک است. سائول نیگوئس تنها هفت گل را به ثمر رسانده است. (۱۰ درصد گل‌های تیم). این در حالی است که کریم بنزما، دومین گلزن برتر مادرید با ۲۳ گل است (۲۴ درصد گل‌های تیم) و گرت بیل پس از او با ۱۳ گل قرار دارد.

گریزمان در داربی‌ها ناموفق بوده است. مهاجم فرانسوی در ۹ داربی تنها یک گل را وارد دروازه مادرید کرده است اما رونالدو آن گل را فراموش نخواهد کرد. او دومین گل اتلتیکو را در شبی که مادرید در ویسنته کالدرون چهار گل دریافت کرده زد. در آن شب بازیکن پرتغالی جشن تولد گرفت که سر و صدای زیادی به پا کرد. رونالدو در چهار داری اخیر نتوانسته گلی به ثمر برساند. از فینال لیگ قهرمانان اروپا تاکنون، مهاجم پرتغالی در ۹ بازی تنها دو گل به ثمر رسانده است. میانگین آمار گلزنی او برابر اتلتیکو ۱۵ گل و در ۲۳ بازی است.

می فایل