اخبار مهم
Home / اخبار روز / مرد قاتل را شناسایی کنید
946456_702.jpg

مرد قاتل را شناسایی کنید

خبرگزاری مهر: پلیس آگاهی برای شناسایی و دستگیری قاتلی که هنگام سرقت سنگ فرز، پیرمرد سنگ کار را به قتل رسانده بود،از مردم درخواست کمک کرد.

 ساعت ۱۶ دهم اسفند سال گذشته  از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره سرقت منجر به جنایت در خیابان ابوذر – ۱۲ متری جنوبی شهید شهسوار حقیقی به کلانتری ۱۶۱ ابوذر اعلام شد.

با حضور ماموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که پیرمردی ۷۶ ساله به نام حبیب الله حین درگیری با سرنشین یک دستگاه خودرو پراید که اقدام به سرقت از یک ساختمان نیمه ساز کرده بود، به قتل رسیده است .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه هفتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران ، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. 

با شناسایی تعدادی از شاهدان صحنه ی فرار سارق از محل سرقت که در حین فرار باعث مرگ مقتول  شده بود ، تحقیقات از این افراد در دستور کار کارآگاهان اداره دهم قرار گرفت.  

شاهدان در اظهاراتی مشابه عنوان داشتند که مقتول با اطلاع از سرقت یک دستگاه “فرزسنگ” توسط فردی ناشناس از داخل یک ساختمان نیمه ساز ، اقدام به تعقیب سارق کرده و سارق پس از ارتکاب سرقت و خروج از ساختمان، سوار یک دستگاه خودرو پراید سواری به شماره انتظامی ایران ۸۸ – *** د ۴۲ شده و اقدام به فرار می کند که در این زمان مقتول از پنجره ی سمت شاگرد راننده آویزان می شود.  

بنا بر اظهارات شاهدان صحنه جنایت، سارق با انجام حرکات مارپیچ و ایجاد تصادف عمدی با تعدادی از خودروهای پارک شده در محل باعث ایراد صدمات شدید و نهایتا رها شدن مقتول از خودرو و برخورد شدید وی با زمین از ناحیه سر و مرگ وی می شود و بلافاصله پس از آن نیز به سرعت از محل متواری می شود.

با شناسایی خودرو پراید سواری به شماره انتظامی مشخص ، کارآگاهان به محل سکونت صاحب خودرو در منطقه خانی آباد – ۲۰ متری میعاد مراجعه و در تحقیقات پلیسی اطلاع پیدا کردند که خودرو پراید دو روز قبل از وقوع جنایت ، از مقابل منزل صاحب خودرو سرقت شده است.  

در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی دقیق دوربین های مداربسته آمده ی بدست آمده از محل وقوع سرقت خودرو و همچنین بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از شاهدان صحنه جنایت ، کارآگاهان موفق به شناسایی تصویر فردی حدودا ۴۰ ساله با شلوار جین آبی و لباس مشکی شدند که پس از سرقت پراید اقدام به سرقت منجر به جنایت از ساختمان نیمه ساز کرده است.  

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با انتشار این خبر اعلام کرد: با توجه به ادامه رسیدگی به پرونده در اداره دهم پلیس  آگاهی و برای شناسایی و دستگیری متهم پرونده ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر بدست آمده از این شخص از سوی  محمد مهدی مرشدلو بازپرس شعبه هفتم دادسرای امور جنایی صادر شده است.

شهروندانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند،می توانند هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس ۵۱۰۵۵۴۲۹ در اختیار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

می فایل