اخبار مهم
Home / اخبار روز / لشگر ۷۶۸ میلیونی روزانه پیام‌رسان وی‌چت
1114251_741.jpg

لشگر ۷۶۸ میلیونی روزانه پیام‌رسان وی‌چت

خبرآنلاین: تنسنت چین/ Tencent اعلام کرد تعداد کاربران فعال پیام رسانش از مرز ۷۶۸ میلیون کاربر در روز گذشته است. توسعه‌دهنده پیام‌رسان وی‌چت همچنین اعلام کرد تعداد کاربران فعالش نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است. کاربران محبوب‌ترین پیام‌رسان موبایلی در چین، روزانه به‌طور متوسط ۹۰ دقیقه از وقت خود را با این پیام‌رسان می‌گذرانند.
 
 
بر اساس این گزارش اغلب کاربران وی‌چت متولدین دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ هستند که ۶۵ درصد از کل کاربران را شامل می‌شوند و ۸۰ درصد از کل پیام‌های ردوبدل شده را در اختیار خوددارند.

جوانان ۱۷ الی ۲۱ ساله و افراد بالای ۵۵ سال به ترتیب ۱۴ و ۱ درصد از کل جمعیت این اپلیکیشن موبایلی را در بر گرفته‌اند.

میزان پیام‌های مبادله شده با وی‌چت در سال ۲۰۱۶ در مقایسه با ۲۰۱۵ بیش از ۶۷ درصد رشد داشته است و به‌طور متوسط روزانه ۷۴ پیام از طریق این پیام‌رسان توسط هر کاربر مبادله شده است. این در حالی است که رقم مبادله پیام برای افراد بالای ۵۵ سال ۴۴ پیام در روز بوده است.

همچنین افزایش چت صوتی و مکالمه ویدئویی با وی چت روزانه به ۱۰۰ میلیون تماس صوتی و تصویری رسیده است که در مقایسه با ۲۰۱۵ بیش از ۸۰ درصد رشد را نشان می‌دهد.

نکته قابل‌توجه آمار راه رفتن کاربران وی چت است که قابل‌توجه بوده و گفته می‌شود روزانه کاربران وی‌چت به‌طور متوسط ۵۹۰۰ گام برداشته‌اند (سیستم محاسبه گام سنج) و جالب اینجاست که این رقم برای افراد بالای ۵۵ سال ۶۷۰۰ قدم در روز بوده است.

نکته آخر اینکه کاربران چینی به طورمتوسط ماهانه ۲۸ پاکت پول قرمز hongbao)) به ارزش ۵۸۰ یوآن برای دوستان و خانواده خود ارسال کرده‌اند. (پاکت پول قرمز به‌طور سنتی توسط افراد برای خانواده و دوستان به‌صورت کارت هدیه فرستاده می‌شود که این ویژگی روی وی‌چت و به‌صورت الکترونیکی ارسال می‌شود)

می فایل