اخبار مهم
Home / اخبار روز / فلسطین؛ نیازمند ایجاد یک میلیون فرصت شغلی
1371783_315.jpg

فلسطین؛ نیازمند ایجاد یک میلیون فرصت شغلی


خبرگزاری ایسنا: نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد اعلام کرد که فلسطین نیازمند یک میلیون شغل و فرصت کاری برای جذب جوانان است؛ به ویژه که احتمال می‌رود جمعیت آن در آینده تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

به نقل از خبرگزاری رسمی تشکیلات خودگردان فلسطین (وفا)، آندرس توماسون، نماینده صندوق جمعیت سازمان ملل متحد در جریان کارگاهی با موضوع اوضاع جوانان فلسطینی در رام‌الله خاطرنشان کرد که ارائه طرح و برنامه برای بهبود اوضاع جوانان فلسطینی در راستای تحقق اهداف توسعه پایدار تا سال ۲۰۳۰ از اهمیت زیادی برخوردار است.

توماسون تصریح کرد: احتمال می‌رود جمعیت فلسطین و به ویژه جوانان طی سال‌های آینده افزایش یابد و از همین رو، ما نیازمند یک میلیون فرصت شغلی برای جوانان هستیم.

وی افزود: این رقم بزرگ است و اگر ما نتوانیم یک میلیون شغل برای یک میلیون جوان فلسطینی ایجاد کنیم، مطمئنا در تحقق توسعه در فلسطین شکست خواهیم خورد.

این مقام سازمان ملل خواستار توجه بیشتر به جوانان ضعیف و در حاشیه مانده به منظور حل مشکلات و چالش‌های آنها و ارائه برنامه برای افراد دارای نیازهای خاص و دختران نوجوان شد.

این کارگاه توسط سازمان مرکزی آمار فلسطین و باشگاه جوانان و کمیته ملی جمعیت و صندوق جمعیت سازمان ملل متحد و با هدف ارائه آمارهای مربوط به جوانان در فلسطین برگزار شد.

می فایل