اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / فداکاری بزرگ گریزمان برای پیوستن به بارسلونا
2000165_620.jpg

فداکاری بزرگ گریزمان برای پیوستن به بارسلونا


ورزش سه: آنتوان گریزمان به هر دری می زند تا تابستان پیش رو راهی بارسا شود و به عنوان آخرین تلاش، حاضر است یک فداکاری بزرگ انجام دهد.

آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو فصل گذشته گزینه اول تقویت خط حمله بارسا بود. در انتهای فصل حتی ارنستو والورده، سرمربی بارسا در آخرین گفت و گوی خود با رئیس باشگاه اطمینان حاصل کرد که گریزمان پیراهن آبی اناری را به تن خواهد کرد اما در واپسین روزهای مانده به جام جهانی ۲۰۱۸ بود که گریزمان در یک مستند جنجالی خبر از تمدید قراردادش با اتلتیکو داد تا سران بارسا را با یک شوک بزرگ مواجه کند.

در واقع تلاش حداکثری مسئولان اتلتیکو بود که در آخرین روزها گریزمان را به ماندن متقاعد کرد. تقریبا ۱۰ ماه بعد، شرایط کاملا متفاوت شده است. پس از اینکه اتلتیکو از لیگ قهرمانان به آن شکل بد برابر یوونتوس حذف شد و شانس قهرمانی در تمام جام های فصل نیز برای این تیم از دست رفته، گریزمان از تمدید قرارداد پشیمان شده و سودای جدایی را در سر دارد. مقصد مشخص است: بارسلونا.

در واقع پروژه اتلتیکو با شکست بزرگی مواجه شده است. روز گذشته لوکاس رسما به بایرن پیوست. دیگو گودین با اینتر تمام کرده و سائول و دیگو کاستا نیز قصد جدایی دارند تا وعده سران باشگاه به گریزمان برای ساختن یک تیم بزرگ، پوچ و توخالی از آب در بیاید.

گریزمان در چنین شرایطی بار دیگر به جدایی فکر می کند اما برای پیوستن به بارسا او مشکلاتی نیز پیش روی خود می بیند. از دلخوری شدید هواداران بارسا گرفته تا ناراحتی برخی سران باشگاه چرا که او فصل گذشته قول شفاهی خود به بارسا را پس گرفت و حال باید جبران مافات کند.

امروز نشریه موندودپورتیوو در یک گزارش ویژه ادعا کرد که ستاره فرانسوی بی تاب پیوستن به بارسلونا است و حاضر شده است که ۷ میلیون یورو از دستمزد خود بکاهد تا رضایت بارسا را جلب کند. او پس از تمدید قرارداد با اتلتیکو اکنون ۲۳ میلیون یورو دستمزد دریافت می کند اما به مسئولان بارسا گفته است که حاضر است دستمزد خود را به ۱۶ میلیون یورو کاهش دهد(دستمزد توافق شده سال گذشته).

بارسا برای جذب گریزمان مشکل مالی نخواهد داشت چرا که رقم فسخ این بازیکن از اول جولای ۲۰۱۹ به ۱۲۰ میلیون یورو کاهش می یابد که رقم هنگفتی برای جذب ستاره ۲۹ ساله نخواهد بود.

در حال حاضر بارسا برای تقویت خط حمله خود، دو گزینه دیگر را نیز مدنظر دارد. لوکا جوویچ، ستاره صرب فرانکفورت و مارکوس راشفورد، مهاجم جوان منچستریونایتد اما از بین این دو قطعا گریزمان نامی جذاب تر برای هواداران خواهد بود.

می فایل