اخبار مهم
Home / سرگرمی / عجیب ترین قورباغه های دنیا + عکس
1892914_785.jpg

عجیب ترین قورباغه های دنیا + عکس

برترین‌ها: قورباغه‌ها دوزیست‌های بدون دمی هستند که در همه جای دنیا پیدا می‌شوند، ولی تعداد قورباغه‌هایی که در جنگل‌های گرمسیری زندگی می‌کنند بسیار بیشتر است. بعضی از قورباغه‌ها تنها در آب، بعضی تنها در خشکی و بعضی هم در آب و هم در خشکی زندگی می‌کنند. البته درخت‌ها هم می‌توانند محل زندگی بعضی از قورباغه‌ها باشند. در این مطلب برخی ازعجیب‌ترین قورباغه‌های جهان را مشاهده می‌کنید.

قورباغه رنگین کمان

 

از آنجایی که این قورباغه مرتباً تغییر رنگ می‌دهد بعضی مردم هندوستان این قورباغه را مقدس می‌دانند و می‌پرستند. به گزارش برترین‌ها روزانه صد‌ها نفر برای پرستش این قورباغه به خانه شخصی به نام رگی کومر که، اولین بار آن را پیدا کرده است، می‌روند و از این حیوان درخواست معجزه می‌کنند.

قورباغه شیشه‌ای (Hyalinobatrachium Pellucidum)

 
این قورباغه پوست شفافی دارد به طوری که می‌توانیم داخل بدن آن را ببینیم. متاسفانه این گونه در معرض خطر انقراض قرار دارد.


قورباغه خالدار هارلیکن

 

محل زندگی این جانور آمریکای جنوبی و مرکزی است. این قورباغه که امروزه عمدتاً در پاناما یافت می‌شود در معرض خطر انقراض قرار دارد.


قورباغه پلنگی شمال

 
این قورباغه یکی از گونه‌های خاص قورباغه است و طول آن به ۹ سانتی متر می‌رسد. این قورباغه پوستی خالدار مانند پلنگ دارد و رنگ بدن آن بین قهوه‌ای تیره تا سبز تیره متغیر است.

کوچکترین قورباغه دنیا

 
کوچکترین قورباغه دنیا دررشته کوه‌های آند در جنوب پرو و در ارتفاع ۳۱۹۰-۳۰۲۵ متر از سطح دریا زندگی می‌کند.

قورباغه نیزه سمی آبی

 

سرخپوست‌های آمریکا از این جانور برای سمی کردن نیزه‌ها و تیر‌های خود استفاده می‌کرده اند. این قورباغه‌ها در آمریکای جنوبی و مرکزی زندگی می‌کنند و برخلاف اکثر قورباغه‌های دیگر در طول روز فعال هستند.

قورباغه گولیاث

 

این قورباغه از جمله بزرگترین قورباغه‌هایی هستند که امروزه روی کره زمین زندگی می‌کنند. این جانور که عمدتاً در غرب آفریقا یافت می‌شود تقریباً ۱۵ سال عمر کرده و از حشرات، عقرب‌ها و قورباغه‌های کوچک تغذیه می‌کند. طول بدن این قورباغه به ۳۳ سانتی متر و وزن آن به ۳ کیلوگرم می‌رسد.

قورباغه مردابی ویتنام

این موجودات در ویتنام و چین یافت می‌شوند و جنگل‌های بارانی گرمسیری، باتلاق‌های آب شیرین، و مناطق صخره‌ای زیستگاه آن‌ها است. پوست آن‌ها به خزه‌هایی شباهت دارد که روی صخره‌ها می‌رویند و همین ویژگی آن‌ها را از خطر حفظ می‌کند.

قورباغه مانتلا

 
این قورباغه تقریباً ۲.۵ سانتی متر طول دارد و در ماداگاسکار زندگی می‌کند.

قورباغه شاخدار

 
طول این قورباغه شاخدار به ۱۵ سانتی متر می‌رسد و اروگوئه، برزیل و شمال آرژانتین محل زندگی آن هستند.

می فایل