اخبار مهم
Home / اخبار روز / طوفان خودرو پاگانی در ژنو +عکس
795778_404.jpg

طوفان خودرو پاگانی در ژنو +عکس

وب‌سایت پدال: درحالی‌که پاگانی برای برگزاری کنفرانس خبری خود در روز سه‌شنبه برنامه‌ریزی می‌کند، جدیدترین و بهترین خودروی ساخت این کمپانی یعنی هوایرا BC در نمایشگاه دلربایی می‌کند.

این خودرو به احترام دوست نزدیک هوراچیو پاگانی و اولین مشتری کمپانی یعنی آقای Benny Caiola، BC نامیده شده است. BC به معنای اولین نسخه‌ی خاص از آخرین ساخته‌ی پاگانی است.

طوفان پاگانی در ژنو: هوایرا BC

برای این مدل تنظیمات جداگانه‌ای از هوایرای عادی در نظر گرفته‌شده است که شامل اسپلیتر جلوی گسترش‌یافته، کاناردهای جلویی بزرگ (توضیح: کانارد قطعه‌ی بال مانند کوچکی بر روی سپر است که باعث پایداری و کنترل بیشتر می‌شود.)، بال عقب و دیفیوزر بزرگ می‌باشد. همچنین به‌روزرسانی‌هایی ازجمله سیستم اگزوز تیتانیومی جدید، ترمزهای برمبو و سیستم تعلیق نصیب هوایرا BC شده است.

طوفان پاگانی در ژنو: هوایرا BC

پاگانی می‌گوید که همه‌ی پانل‌های بدنه به‌جز سقف جدید هستند و باعث کاهش وزنی در حدود ۱۳۲ کیلوگرم شده‌اند و وزن BC را به ۱۳۵۰ کیلوگرم رسانده‌اند.

طوفان پاگانی در ژنو: هوایرا BC

مرسدس-ای ام جی پیشرانه‌ی ۶ لیتری ۱۲ سیلندری هوایرا را تیون کرده و ۶۱ اسب بخار بیشتری را گرفته است که این کار باعث شده قدرت پیشرانه به ۷۸۹ اسب بخار و ۱۱۰۰ نیوتون متر گشتاور برسد. این قدرت عظیم از طریق یک گیربکس ۷ سرعته ی جدید به چرخ‌های عقب انتقال می‌یابد.

طوفان پاگانی در ژنو: هوایرا BC

تنها ۲۰ دستگاه از هوایرا BC ساخته خواهد شد. قیمت این ابر خودرو ۲٫۵ میلیون دلار بوده و همه‌ی نمونه‌ها قبلاً فروخته‌شده‌اند.

می فایل