اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / صدای پای المپیک نزدیک‌تر شد
846179_215.jpg

صدای پای المپیک نزدیک‌تر شد

ورزش سه: المپیک ۲۰۱۶ ریو نزدیک به ۳ ماه دیگر آغاز می شود و تمام دنیا حالا در تکاپو هستند تا خود را برای این رویداد بزرگ آماده کنند. “یک دنیا، یک رو” شعار المیپکی است که حالا هر روز به آن نزدیک می شویم و حالا رسیدن المپیک به برزیل یعنی ورزشکاران هر روز باید فشار را برای ورود و درخشش در ریو بیشتر کنند. مشعل به برزیل رسید اما امسال مشعل این رقابت‌ها از طرف زنان و مردانی که لباس‌های سنتی یونان را پوشیده بودند، در مراسمی در جنوب یونان روشن شد تا سفرش را به ورزشگاه ماراکانا در ریو آغاز کرده باشد.

مشعل المپیک بعد از روشن شدن در یونان در سفری ۹۵ روزه با عبور از ۸۳ شهر و از جمله ۲۳ پایتخت، به برزیل رسید تا تحویل کارلوس نوزمان رییس برگزاری المپیک ریو داده شد. ورزشگاه بزرگ و قدیمی ماراکانا میزبان مراسم روشن کردن مشعل المپیک در ریو بود که حالا سفر درون برزیلی خود را آغاز می کند. با ورود مشعل المپیک به برزیل شور این رویداد بزرگ بین مردم بیشتر از همیشه شد و حالا منتظر شروع همان لحظه ای هستند که سال ها انتظارش را می کشیدند. مسولان این کشور از میزبانی المپیک در ریو به عنوان غرور ملی یاد می کنند و برای شروع و برگزاری به بهترین نحو لحظه شماری می کنند.

صدای پای المپیک نزدیک‌تر شد

المپیک ۲۰۱۶ ریو ۱۵ مرداد آغاز می شود و تا یکم شهریور طول می کشد به طوریکه پیش‌بینی شده است ورزشکارانی از ۲۰۶ کشور جهان در این بازی‌ها حضور داشته باشند. این آمار در المپیک ۲۰۱۲ لندن ۲۰۴ کشور بود.

صدای پای المپیک نزدیک‌تر شد

می فایل