اخبار مهم
Home / اخبار روز / شیطنت پهپادها در اطراف فرودگاه‌های آمریکا
794592_436.jpg

شیطنت پهپادها در اطراف فرودگاه‌های آمریکا

وب‌سایت پدال: ادارهٔ هوانوردی آمریکا اذعان دارد که بیش از ۱۰۰ گزارش توسط خلبان‌ها و اشخاص مختلف مبنی بر پرواز هواپیماهای بدون سرنشین ناشناس در اطراف هواپیماها و فرودگاه‌های این کشور دریافت کرده است.

همین امر دلیل آغاز همکاری این اداره با شرکت سی‌ای سی آی که یک شرکت آمریکایی درزمینهٔ فناوری اطلاعات است شد تا بتوانند با استفاده از تکنولوژی ردیابی این هواپیماها را شناسایی کنند.

شیطنت پهپادها در اطراف فرودگاه‌های آمریکا

شرکت سی‌ای سی آی با استفاده از مفهوم کلی و پایه‌ای سیستم‌ها و فرکانس‌های رادیویی در نقاط حساس فرودگاه‌ها توانست راه‌حلی پیدا کند، زمانی که سنسورهای به‌کاررفته در این نقاط فرکانس‌هایی را که معمولاً هواپیماهای بدون سرنشین استفاده می‌کنند را شناسایی می‌کند می‌توانند با توجه به زاویهٔ سیگنال دریافتی مکان دقیق هواپیما و خلبان آن را نیز پیدا کنند.

شیطنت پهپادها در اطراف فرودگاه‌های آمریکا

حوت گیبسون مشاور ارشد ادارهٔ هوانوردی فدرال آمریکا می‌گوید: رشد انفجاری صنعت هواپیماهای بدون سرنشین، تکنولوژی شناسایی و ردیابی این نوع هواپیماها را در بالاترین اولویت قرار می‌دهد، وی در ادامه می‌گوید: هدف تمام این تحقیقات امن نگه‌داشتن آسمان‌های ما است که در واقع مهم‌ترین مأموریت ما نیز همین است.
از ۲۵ ژوئن تا ۲ فوریه شرکت سی‌ای سی آی تحقیقات شناسایی و ردیابی خود را در محیط اطراف فرودگاه بین‌المللی شهر آتلانتیک انجام داد که از ۱۴۱ مورد عملیات انجام شده ۶۹ مورد آن پهپادهایی در آسمان و ۷۲ مورد دیگر پهپادهایی بر روی زمین شناسایی شدند.

در ماه‌های آینده قرار است مهندسین چندین سازمان ازجمله ادارهٔ هوانوردی فدرال آمریکا و دانشگاه مریلند طی همکاری با یکدیگر گزارش نهایی را تا پایان ماه آگوست ارائه دهند. تحقیقات بر روی این‌گونه هواپیماها ممکن است فراتر از نگرانی‌های ادارهٔ هوانوردی پیش رود اما این اداره خاطر نشان می‌کند که تمامی این تلاش‌ها جهت امن نگه‌داشتن آسمان‌های ما از کسانی است که به‌وسیلهٔ هواپیماهای بدون سرنشین اهداف مخربی دارند انجام می‌شوند.

می فایل