اخبار مهم
Home / سرگرمی / شمشیر ۲۵۰۰ ساله چینی که هنوز هم مثل روز اول است
1091051_931.jpg

شمشیر ۲۵۰۰ ساله چینی که هنوز هم مثل روز اول است

پی سی گروپ: شمشیرهای متمایز زیادی در طول تاریخ وجود دارند، اما تعداد کمی شهرت شمشیر گوجیان را دارند. این خنجر باستانی بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت دارد. اما هنوز هم بی عیب و نقص است و در برابر همه آزمون های زمان دوام آورده است.
 
در سال ۱۹۶۵، یک تیم حفاری این شمشیر را در معبد هوبئی در چین کشف کرد. باستان شناسان آن را در روکشی چوبی که تقریبا هوا در آن نفوذ نمی کرد در کنار یک اسکلت پیدا کردند و اعتقاد دارند که متعلق به سال ها ۷۷۱ تا ۴۰۳ قبل از میلاد است. آن ها از اینکه لبه شمشیر هنوز کاملا تیز بود در حالیکه بیش از دو هزار سال در شرایط مرطوب دفن بوده، شگفت زده شدند. این مقاومت عجیب نسبت به زوال در آثار آن دوره نادر است. این شمشیر هنوز تیز است و آزمایش تایید کرد که به راحتی می تواند ۲۰ قطعه کاغذ روی هم را قطع کند.
 
شمشیر گوجیان در میان ۵۰ مقبره باستانی و بیش از ۲۰۰۰ شیء دیگر کشف شد. این شمشیر تقریبا ۵۵ سانتمیتر طول و طرح زیبایی از الگوی لوزی شکل تیره رنگ را در دو لبه خود دارد. علاوه بر این تزئینات ظریفی از کریستال های آبی و فیروزه و همچنین دوایر متحدالمرکز در اطراف دسته شمشیر طراحی شده است. نشان شمشیر از جنس قلع و مس به حالت بسیار خوبی هنوز هم باقیست. الگوهای تزئینی با متن همراه هستند. دو ستون حاوی هشت کاراکتر روی یک طرف شمشیر با دست خط باستانی حکاکی شده اند. بعد از ماه ها بحث درباره صاحب تاریخی شمشیر، کارشناسان آن را به پادشاه یو نسبت داده اند که برای استقامتش در زمان سختی شهرت دارد.
 
 
 
شمشیر 2500 ساله چینی که هنوز هم مثل روز اول است 
 
شمشیر 2500 ساله چینی که هنوز هم مثل روز اول است 
 
شمشیر 2500 ساله چینی که هنوز هم مثل روز اول است 
می فایل