اخبار مهم
Home / سرگرمی / سکانس های ماندگار سینما (۱۹)
829762_800.jpg

سکانس های ماندگار سینما (۱۹)

برترین ها: شلاق (Whiplash) فیلمی آمریکایی در ژانر درام محصول سال ۲۰۱۴ است. دیمین شزل این فیلم را بر پایه تجربیاتش در باند دبیرستان پرینستون نوشته و کارگردانی کرده است. مایلز تلر در نقش دانش‌آموزی بازی می‌کند که نوازندهٔ درام است و سعی دارد تا استاد خودش، ترنس فلچر با بازی جی. کی. سیمونز را تحت تأثیر قرار دهد. پل رایزر و ملیسا بنویست از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

این فیلم در جشنواره فیلم ساندنس ۲۰۱۴ اکران شد و از همان ابتدا مورد توجه مردم و منتقدین قرار گرفت. سونی پیکچرز حق انتشار جهانی آن را خرید. شلاق نامزد پنج جایزه در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار از جمله جایزه اسکار بهترین فیلم، جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی، جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد ، جایزه اسکار بهترین صدابرداری و جایزه اسکار بهترین تدوین فیلم شد که فقط در بردن جایزه بهترین فیلم و جایزه بهترین فیلم نامه اقتباسی در این میان ناموفق بود. این فیلم با نظرات مثبت منتقدین روبه‌رو شد و به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های سال ۲۰۱۴ میلادی شناخته می‌شود.

سکانس زیر معروف به سکانس “خون روی درام” که سکانس پایانی فیلم است، جزو یکی از محبوب ترین و زیباترین سکانس های تاریخ سینما به شمار میآید. شما را به تماشای کاملِ آن دعوت میکنم:

بازیگران

    مایلز تلر در نقش اندرو نیمن
    جی. کی. سیمونز در نقش ترنس فلچر
    پل رایزر در نقش آقای نیمن
    ملیسا بنویست در نقش نیکول
    آستین استول در نقش رایان
    جیسون بلر در نقش تراویس
    آوریل گریس در نقش ریچل بورنهلت

جایزه‌ها

    برندهٔ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد برای جی. کی. سیمنز
    برندهٔ جایزه اسکار بهترین صدابرداری
    برندهٔ جایزه اسکار بهترین تدوین فیلم

همچنین:

    نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم
    نامزد جایزه اسکار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی


در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

می فایل