اخبار مهم
Home / اخبار روز / رنو کوئید روی خط تولید پارس خودرو
787786_900.jpg

رنو کوئید روی خط تولید پارس خودرو

وب‌سایت خودروبانک: بنابر گزارشات منتشر شده، گروه خودروسازی سایپا جهت امضای قراردادهای جدید همکاری با شرکت خودروسازی رنو، زیر مجموعه خود یعنی پارس خودرو را به پای میز مذاکرات خواهد فرستاد.

گروه خودروسازی سایپا و شرکت زیر مجموعه آن یعنی پارس خودرو در پای میز مذاکرات با رنو، شرایط احداث کارخانه‌ای جدید را به میان خواهند آورد و در آن به تولید دو خودروی رنو خواهند پرداخت که در این راستا گفته شده: شرکت جوینت ونچر بین گروه خودروسازی سایپا و شرکت رنو فرانسه به زودی با حضور وزیر صنعت در پی سفر مدیران رنو به ایران به امضا خواهد رسید. براین اساس قرار است شرکت پارس خودرو به عنوان آورده سایپا در این مذاکرات پسابرجامی به حساب آید و رنو نیز در این شرکت جوینت ونچر حضور داشته باشد.

رنو کوئید روی خط تولید پارس خودرو خواهد رفت
رنو کوئید خودروی ارزان قیمتی است که تولید آن به دست پارس خودرو خواهد بود

به این ترتیب شرکت پارس خودرو تنها به تولیدات رنو خواهد پرداخت که قرار است در همکاری مشترک سایپا و رنو به تولید دو محصول در ایران منجر شود که یکی از آن‌ها رنو کوئید، ارزان‌ترین محصول رنو خواهد بود. پیمان کارگر، مدیر امور خاورمیانه رنو هم چندی پیش در این راستا گفته بود که رنو برای تولید محصولات جدید خود در ایران به چهار کارخانه جدید نیازمند است و این در حالی است که ایران خودرو و سایپا می‌گویند برای تولید این خودروها پول ندارند؟! وی در ادامه افزود که شرکت خودروسازی رنو برای ادامه فعالیت در ایران مجبور به سرمایه گذاری‌های لازم است و یکی از برنامه‌های آن نیز خرید پارس خودرو از گروه خودروسازی سایپا بود که در این خصوص با مخالفت سایپایی‌ها مواجه شده است، پس در نتیجه رنو اعلام کرده که یا تمام سهام پارس خودرو را می‌خرد یا اینکه در خطوط تولید این شرکت برای تولید محصولات جدیدش سرمایه گذاری خواهد کرد.

رنو کوئید روی خط تولید پارس خودرو خواهد رفت

رنو کوئید روی خط تولید پارس خودرو خواهد رفت

رنو کوئید روی خط تولید پارس خودرو خواهد رفت

رنو کوئید روی خط تولید پارس خودرو خواهد رفت

می فایل