اخبار مهم
Home / اخبار روز / ربات پرسرعت پوما جدیدترین رقیب دونده‌ها
846611_396.jpg

ربات پرسرعت پوما جدیدترین رقیب دونده‌ها

مجله دیجی کالا – حدیث جانی: برای بعضی دونده‌ها صدای مربی کافی است تا برای دویدن به آنها انگیزه‌ دهد. بعضی دیگر برای تمرین به حضور فیزیکی رقیب احتیاج دارند. شرکت تولیدکننده‌ی کفش پوما، با همکاری آژانس تبلیغاتی «جی.والتر تامپسون» (JWT) نیویورک، ربات «بیت‌بوت» (BeatBot) را ساخته است. بیت‌بوت یک ربات خودران است که برای کمک به دونده‌ها در تمرین ساخته شده است. سازنده‌ی این ربات یک مهندس رباتیک ناساست.

بیت‌بوت که شبیه یک جعبه‌ی کفش با لامپ‌های LED است، می‌تواند در سطح رکوردهای جهانی سرعت، مسیر مسابقه را بدون نقص طی کند. به این ترتیب دونده‌های حرفه‌ای با دنبال کردن این ربات بهتر تمرین خواهند کرد. «فلورنت ایمبرت» (Florent Imbert) مدیر اجرایی آژانس تبلیغاتی JWT در مصاحبه‌ای با مجله‌ی Fast Company می‌گوید:” «به شواهد بسیاری دست یافتیم که نشان می‌دهد رقابت تن به تن سطح اجرایی را بالا می برد؛ ما احساس کردیم این حقیقت دارد. رقابت با یک ساعت نامریی هرگز به اندازه‌ی رقابت با یک نفر -یا یک جسم- انگیزشی نیست.

بیت‌بوت ۹ سنسور مادون قرمز دارد تا در طول مسیر او را در خط خودش نگه دارند؛ از طریق این سنسورها در هر ثانیه ۱۰۰ بار خود را تطبیق می‌دهد تا از خط فاصله نگیرد. عقب و جلوی آن دوربین‌های گوپرو (GoPro) نصب شده تا دونده‌ها تمرین خود را مرور کنند. ایمبرت در ادامه اشاره می‌کند که هنوز قیمت این ربات مشخص نیست اما هزینه‌ی تولید بیت‌بوت بسیار گران خواهد بود، اما ورزشکارانی مثل «یوسین بولت» (Usain Bolt) دونده‌ی جامائیکایی دو سرعت و سریعترین انسان جهان، که تحت حمایت پوما قرار دارند، به این ربات دسترسی کامل خواهند داشت.

ربات پرسرعت پوما جدیدترین رقیب دونده‌ها

می فایل