اخبار مهم
Home / سرگرمی / راز زشت‌ترین ببر جهان بر ملا شد! +عکس
791742_247.jpg

راز زشت‌ترین ببر جهان بر ملا شد! +عکس

وبسایت فرادید: ببر سفید به دلیل چشم‌های آبی رنگ و خز تک فام خود در سراسر جهان از محبوبیت خاصی برخوردار است. اما یک موسسه نیکوکاری از حقیقت وصف ناپذیر این حیوان پرده برداری کرده است!
 
به گزارش دیلی میل، ببر سفید اما آن‌قدر در جهان نادر است که نمونه‌های موجود این گونه در باغ وحش‌ها حاصل جفت گیری درون نژادی است. حال مشکل اینجا است که این مسئله منجر به پدید آمدن برخی تغییرات ظاهری در گونه ببر سفید شده است.
 

کِنی، ببر سفیدی است که با پوزه‌ای کوتاه، صورتی کشیده و دندان‌های غیر متقارن متولد شد. این اتفاق نتیجه جفت گیری درون نژادی بوده است
 

تنها یک ببر از هر ۱۰۰۰ ببر به شکل «لیوسیسم» به دنیا می‌آید؛ لیوسیسم وضعیتی در جانوران است که در آن رنگدانه‌های پوست کمتر بوده و بر رنگ پوست و چشم این جانوران تاثیر می‌گذارد. بیماری لیوسیسم به خودی خود مشکلات سلامتی را به همراه می‌آورد، که این بیماری به لطف جفت گیری درون نژادی بدتر نیز شده است.
 
بسیاری از ببرهایی که با این بیماری به دنیا می‌آیند، با مشکلات اختلال دستگاه ایمنی و دو بینی مواجه هستند. برخی نیز با مشکلات عصب شناختی، چشم‌های متورم و انواع دیگر بدشکلی در صورت به دنیا می‌آیند.
 
حتی ببرهای سفید سالم نیز نمی‌‎توانند پس از تولد به حیات وحش برگردند. دلیلش نیز رنگ سفید آن‌ها است که هنگام شکار فورا پته آن‌ها را روی آب می‌ریزد!
 
کنی توسط یک فرد در ایالات آرکانزاس به دنیا آمد و در دو سالگی توسط موسسه محافظ حقوق حیوانات «ترپنتاین کریک» در سال ۲۰۰۰ نجات داده شد. زمانی که صحبت از زشت‌ترین ببر جهان می‌شود، ناخودآگاه گونه ببر سفید و کنی در ذهن‌ها پدیدار می‌شود.
 

تصاویر/ راز زشت‌ترین ببر جهان بر ملا شد!
 
تصاویر/ راز زشت‌ترین ببر جهان بر ملا شد!
ویلی از نژاد ببر بنگال است که با دو بینی مواجه است. احتمال داده می‌شود که ویلی برادر کنی باشد. گفتنی است ببر سفید، نوعی نژاد جهش‌یافته ببر بنگال است
 
تصاویر/ راز زشت‌ترین ببر جهان بر ملا شد!
کنی در سال ۲۰۰۸ و در سن ۱۰ سالگی به دلیل ملانوما (تومور پوستی با منشا سلول‌های ملانین دار) جانش را از دست داد
 
تصاویر/ راز زشت‌ترین ببر جهان بر ملا شد!
حدود ۸۰ درصد ببرهای سفید مرده به دنیا می‌آیند. مابقی ببرها نیز عمر طولانی ندارند
 
تصاویر/ راز زشت‌ترین ببر جهان بر ملا شد!
کنی و برادرش ویلی اختلالاتی داشتند که حاصل چندین نسل جفت گیری درون نژادی بود

می فایل