اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / دله آلی برترین بازیکن جوان لیگ جزیره شد
841518_260.jpg

دله آلی برترین بازیکن جوان لیگ جزیره شد

خبرگزاری تسنیم: دله آلی، هافبک ۲۰ ساله سفیدپوشان لندن که با عملکرد تحسین‌برانگیزش در این فصل از رقابت‌های لیگ برتر انگلیس، بسیاری از کارشناسان و رسانه‌ها را مجاب به تمجید از وی کرده است، از سوی اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای انگلیس (PFA)، به‌عنوان برترین بازیکن جوان فوتبال جزیره در فصل جاری معرفی شد.

آلی که در فصل جاری ۱۰ گل به‌ثمر رسانده و ۹ پاس گل داده است، برای کسب عنوان برترین بازیکن لیگ برتر رقبایی مانند راس بارکلی و روملو لوکاکو، دو بازیکن تیم اورتون، جک باتلند، دروازه‌بان استوک‌سیتی، فیلیپه کوتینیو، بازیساز لیورپول و هم‌تیمی خود در تاتنهام، هری کین داشت.

آلی با توجه به بازی امشب تاتنهام برابر وست‌برومویچ در هفته سی‌و‌پنجم لیگ برتر انگلیس، در مراسم اهدای جوایز برترین‌های لیگ برتر انگلیس در هتل گروس‌ونور لندن حضور داشت و به این ترتیب جایزه او را اوسی آردیلس، مدیرورزشی تاتنهام سفیدپوشان لندن گرفت. با این حال آلی در یک پیام ویدئویی نسبت به انتخاب شدنش به عنوان برترین بازیکن جوان فصل فوتبال انگلیس واکنش نشان داد.

وی گفت: «اوسیه» از تو، اسطوره تاتنهام به خاطر اینکه این جایزه را برای من گرفتی متشکرم. متأسفم که نتوانستم آنجا باشم، چون ما یک بازی مهم در پیش داریم. از همه کسانی که به من رأی دادند، متشکرم. برای من کسب چنین جایزه با پرستیژی مایه افتخار است و از همه دوستان،‌ اعضای خانواده‌ام و اعضای باشگاه تاتنهام قدردانی می‌کنم. سختکوشی من تمامی ندارد.

آلی که یک سال پیش هم جایزه بازیکن جوان لیگ فوتبال انگلیس را دریافت کرد، سال ۲۰۱۵ از تیم میلتون کینس دونز به تاتنهام ملحق شد و برخلاف آنچه انتظار می‌رفت در ترکیب این تیم قرار گرفت و پاسخ اعتماد پوچتینو را هم به خوبی داد و به لطف درخشش او و دیگر هم‌تیمی‌هایش از جمله هری کین، تاتنهام اکنون در کنار لسترسیتی مدعیان اصلی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس هستند.

می فایل