اخبار مهم
Home / اخبار روز / دادگاه هنگامه شهیدی امروز هم برگزار نشد
1551793700_1981612_203.jpg

دادگاه هنگامه شهیدی امروز هم برگزار نشد


خبرگزاری ایرنا: شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران که پیشتر ۱۴ اسفند را برای رسیدگی به پرونده هنگامه شهیدی تعیین کرده بود، تاریخ رسیدگی را برای مرتبه دوم تجدید و به ۲۸ فروردین ۹۸ موکول کرد.

مصطفی ترک‌همدانی وکیل مدافع هنگامه شهیدی روز سه‌شنبه با اعلام این خبر گفت: پیشتر، ۲۵ دی برای برگزاری جلسه رسیدگی تعیین شده بود اما به رغم حضور رئیس دادگاه، نماینده دادستان و من به عنوان وکیل پرونده، موکل را از زندان به جلسه دادگاه نیاوردند.

این وکیل دادگستری افزود: علت حضور نیافتن موکلم در جلسه قبلی را ابلاغ نشدن زمان برگزاری دادگاه به زندان اعلام کردند که یا دفتر شعبه ۳۶ جلسه رسیدگی را به زندان ابلاغ نکرده یا مسئولان بند ۲۴۱ اوین متهم را به دادگاه نیاوردند.

وی اضافه کرد: نهایتاً دادگاه همان موقع ۱۴ اسفند را برای رسیدگی به پرونده تعیین کرد و موکل از زندان نامه‌ای به ریاست دادگاه نوشت و درخواست کرد که دادگاه زودتر برگزار و تاریخ ۱۴ اسفند به خاطر قرار داشتن در روزهای پایانی سال، تغییر یابد.

ترک همدانی گفت: امروز(سه‌شنبه) که به شعبه دادگاه تجدیدنظر مراجعه کردیم تا طبق اعلام قبلی، جلسه رسیدگی به پرونده هنگامه شهیدی برگزار شود، بار دیگر موکل را از زندان به دادگاه نیاوردند که قاضی علت آن را موافقت با درخواست متهم برای تغییر زمان محاکمه ذکر و اعلام کرد ۲۸ فروردین ۹۸ برای برگزاری جلسه تعیین شده است.

وکیل مدافع هنگامه شهیدی افزود: متاسفانه قاضی دادگاه برداشت نادرستی از نامه موکل مبنی بر درخواست تغییر زمان محاکمه داشته زیرا موکل خواسته بود جلسه دادگاه زودتر از ۱۴ اسفند برگزار شود نه اینکه به سال ۹۸ موکول شد.

ترک همدانی تاکید کرد: با توجه به اینکه موکل ۸ ماه است در انفرادی به سر می‌برد و شرایط روحی و جسمی خوبی ندارد، درخواست تجدیدنظر در زمان محاکمه را دادیم که امیدواریم قبل از پایان سال برگزار شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر همان ۲۵ دی جلسه رسیدگی به پرونده موکل برگزار و حتی رأی بدوی عیناً تأیید می شد، تخفیفات عفو اخیر رهبر انقلاب شامل حال موکل شده و از زندان آزاد می شد.

سال ۹۵ هنگامه شهیدی به اتهام «ارتباط با کانال خبری آمدنیوز» دستگیر و پس از ۶ ماه بازداشت موقت، با قرار وثیقه آزاد شد.

شهیدی پس از آزادی از زندان در یادداشتی در فضای مجازی که اسفند سال گذشته منتشر شد، اعلام کرد: اینجانب «هنگامه شهیدی» هر گونه ارتباط خود را با کانال خبری آمدنیوز تکذیب و با قاطعیت از این رسانه اعلام برائت می‌کنم.

پس از گذشت مدتی، شهیدی به خاطر اظهاراتش علیه مسئولان قضایی، مجدد تحت تعقیب قرار گرفت. پنجم تیر امسال دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای از دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: این متهم که تحت تعقیب قضایی بوده، توسط مأموران پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن از دید مأموران استفاده می‌کرده، دستگیر و به زندان معرفی شده است.

می فایل