اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / خبر یورونیوز عربی درباره برانکو و الاهلی
2064576_584.jpg

خبر یورونیوز عربی درباره برانکو و الاهلی

ورزش سه: به نقل از” یورواسپورت عربی” برانکو ایوانکوویچ از سال ۲۰۱۵ هدایت تیم فوتبال پرسپولیس را برعهده داشته و سال گذشته توانست با این تیم به فینال آسیا برسد که در فینال مغلوب کاشیما آنتلرز نماینده کشور ژاپن شد، ولی در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا آنها پائین تر از السد قطر، الاهلی عربستان و پاختاکورازبکستان در مرحله گروهی چهارم شدند و از صعود به مرحله بعدی باز ماندند.

مدیران باشگاه الاهلی مدتی است در فکر انتخاب مربی فصل آینده خود هستند تا برای اردوی آماده سازی اشان که در جولای و در کشور استرالیا برنامه ریزی شده است، شرایط مناسبی داشته باشند و با آمادگی به دیدار مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا برابر الهلال تیم هموطن و رقیب دیرینه برسند.

مدیران الاهلی در فوریه پائولو گوئده آرژانتینی را از کار برکنار کردند مربیگری و یوسف عنبر را به عنوان مربی موقت انتخاب کردند و سپس فوساتی به عنوان سرمربی بعدی تیم انتخاب و معرفی شد. با این حال فوساتی هم حضورش دوامی نداشت و این عنبر بود که بار دیگر هدایت الاهلی را به صورت موقت در دست گرفت و تیم را به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا رساند.

فوساتی ۶۶ ساله در ۱۵ بازی هدایت الاهلی را برعهده داشت؛ ۸ باخت، ۵ پیروزی و ۲ تساوی اما نتایجی نبودند که او را در تیم حفظ کنند.

برانکو ایوانکوویچ در سال ۲۰۱۱ هدایت تیم فوتبال الاتفاق را در لیگ عربستان در اختیار داشت ولی مدیریت باشگاه پس از اینکه او رتبه چهارم را در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ کسب کرد، حکم اخراجش را صادر کرد.

برانکو ایوانکوویچ با دستیاری در تیم ملی کرواسی در سال ۱۹۸۹ کار خود را آغاز کرد و سپس به عنوان مربی تیم فوتبال هانوفر انتخاب شد. او سپس در تیم ملی ایران، تیم فوتبال دیناموزاگرب، شاندونگ، الاهلی و درنهایت پرسپولیس فعالیت داشته است.

می فایل