اخبار مهم
Home / اخبار روز / خبر بهبود سیستم پزشکی از احمد کیارستمی
1199532_189.jpg

خبر بهبود سیستم پزشکی از احمد کیارستمی

وب سایت سینما سینما: احمدکیارستمی در صفحه اینستاگرامش با اشاره به اتفاقی که سال گذشته برای پدرش افتاد، خبری تازه و امیدبخش را منتشر کرد.
 

کیارستمی نوشت:

یک سال از زمانی که پدرم برای یک عمل جراحی ساده به بیمارستان رفت گذشت. داستان این که چه گذشت به کرات گفته شده،‌ و بین داستان ما و داستانی که توسط پزشکان گفته شد تفاوت بسیاری وجود داره. ولی بخشی که در همه داستان‌ها یکی است این است که پزشک معالج، آقای دکتر احمد میر،‌ پس از جراحی اول و قبل از اطمینان از حال بیمار به تعطیلات نوروزی رفت و بالای سر بیمار حضور نداشت. این بخش قابل انکار نیست. همین امر باعث شد نظام پزشکی حکم به سه ماه منع کار بدهد (که هنوز انجام نشده) و گروه کارشناسی پزشک قانونی نظر پرداخت به پنج درصد دیه بدهد.

 
ولی اتفاق مهم خبری بود که امروز منتشر شد: “آقاجانی [معاون درمان وزارت بهداشت] اظهارداشت: با توجه به دستورالعمل وزارت بهداشت در مورد خدمات اورژانسی هیچگونه تعلل و تاخیری (در ایام نوروز) در ارائه خدمات در اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی در سراسر کشور از هیچ مرکز دولتی و غیر دولتی پذیرفته نیست و در صورت کم کاری و تعلل در هر مرکزی با افراد مسئول برخورد می‌شود.” تبریک به همه دوستانی که در این مدت با احترام و آرامش پیگیر بودند.
خبرهای دیگری هم درباره روش‌های بهبود سیستم در چند ماه آینده اعلام خواهد شد.

می فایل