اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / «تیام» بهترین گلزن استقلال به العین
1984992_699.jpg

«تیام» بهترین گلزن استقلال به العین

خبرگزاری مهر: تیم‌های استقلال و العین با پذیرفتن شکست در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا مقابل الدحیل و الهلال، در هفته دوم مقابل هم قرار می‌گیرند.

این نهمین بار است که استقلال و العین در لیگ قهرمانان آسیا با هم دیدار می‌کنند. حاصل ۸ بازی گذشته ۴ پیروزی برای استقلال، ۲ پیروزی برای العین و ۲ تساوی بوده است.

اولین بازی دو تیم در سال ۷۷ انجام شد که با پیروزی استقلال به اتمام رسید. استقلال و العین در سال ۷۷ در تک بازی به میزبانی العین به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی استقلال به اتمام رسید.

آبی پوشان که با هدایت مرحوم حجازی در آن بازی به میدان رفتند با تک گل علیرضا اکبرپور به پیروزی رسیدند تا نام حجازی به عنوان نخستین مربی استقلال مقابل العین و اکبرپور به عنوان نخستین گلزن آبی‌ها به این تیم در تاریخ ثبت شود.

دو تیم برای دومین بار در سال ۸۱ و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان به مصاف هم رفتند که در این بازی العین به برتری ۳ بر یک رسید. زننده تک گل استقلال در این بازی علی سامره بود.

سومین و چهارمین بازی دو تیم در مرحله گروهی فصل ۹۲-۹۱ بود که استقلال و العین به صورت رفت و برگشت به مصاف هم رفتند و استقلال در هر دو بازی به پیروزی رسید.

آبی پوشان که با هدایت امیر قلعه نویی در مسابقات آن فصل حضور داشتند العین را در دیدار رفت با گل‌های جی لوید ساموئل و فرهاد مجیدی با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب کردند و در بازی برگشت هم با تک گل جواد نکونام یک بر صفر پیروز شدند.

استقلال در سال ۹۶ نیز دو بار با العین بازی کرد که سهم هر یک از دو تیم یک پیروزی و یک شکست بود. این بازی در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان برگزار شد و در بازی رفت آبی‌ها با تک گل کاوه رضایی به پیروزی رسیدند و در بازی برگشت العین با نتیجه ۶ بر یک به پیرزی رسید. زننده تک گل استقلال باز هم کاوه رضایی بود.

هفتمین و هشتمین دیدار دو تیم در سال ۹۷ و در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود که هر دو بازی با نتیجه مساوی به پایان رسید. دو تیم در بازی رفت با نتیجه ۲-۲ و در بازی برگشت به نتیجه یک-یک رسیدند. زننده هر ۳ گل استقلال در این بازی مامه تیام بود.

آبی پوشان در این ۸ بازی ۱۰ گل به ثمر رسانده‌اند که مامه تیام با ۳ و کاوه رضایی با ۲ گل بهترین گلزنان استقلال به العین هستند.

می فایل