اخبار مهم
Home / اخبار روز / تولید تراشه‌های A12 اپل توسط سامسونگ
1199593_383.jpg

تولید تراشه‌های A12 اپل توسط سامسونگ

وب سایت تک شات: علی‌رغم آن که در طی سال های اخیر، شاهد دعواهای حقوقی زیادی میان دو شرکت بزرگ اپل و سامسونگ بوده ایم، اما همواره رابطه نزدیکی میان این دو غول دنیای تکنولوژی برقرار بوده است.

 

 گواه این ادعا نیز، استفاده از تراشه ها و قطعات یکدیگر در محصولات خود است. چند سالی بود که سامسونگ، تولید تراشه های سری A اپل را در دست داشت و به عنوان تنها تامین کننده این چیپست به شمار می رفت.اما اخیراً مدیران شرکت اپل، کمپانی TSMC را بر سامسونگ ترجیح دادند و مسئولیت تولید تراشه های A11 خود را که در گوشی های آیفون ۷ جای خواهند گرفت به این شرکت تایوانی واگذار کردند.

اما این روزها شنیده های برآمده از فضای وب، حاکی از این است که شرکت اپل، باری دیگر دست به دامان سامسونگ خواهد شد و تولید پردازنده های A12 خود را به دست مهندسان این شرکت کره ای خواهد سپرد.

این گزارش در حالی مطرح شد که به نظر اپل، قصد دل کندن از فناوری ساخت ۱۰ نانومتری و حرکت به سمت تکنولوژی جدید و البته پیشرفته ۷ نانومتری را دارد و از آن جایی که شرکت سامسونگ، یکی از پیشگامان این عرصه محسوب می شود، سفارش تراشه های A12 از سامسونگ دور از ذهن نخواهد بود.

اما در این بین، برخی تحلیلگران نیز ادعا کرده اند که اپل نسبت به ارائه این درخواست، کمی تردید دارد و علت این امر نیز، رقابت شدید میان این دو شرکت در تصاحب سهم حداکثری از بازار گوشی های هوشمند است.

اما از آن جایی که اپل به ناچار می بایست از تکنولوژی پیشرفته ۷ نانومتری در ساخت تراشه های خود استفاده کند، به نظر می رسد که گزینه ای بهتر و ایده‌آل تر از سامسونگ پیش روی مدیران این شرکت نباشد.

می فایل