اخبار مهم
Home / سرگرمی / تولید آب آشامیدنی از سامانه کولر خودرو
1005778_808.jpg

تولید آب آشامیدنی از سامانه کولر خودرو

وب سایت عصر ایران: یک مهندس فورد سیستمی را توسعه داده است که به واسطه آن می‌توان از طریق فیلترهای ویژه آب آشامیدنی را از سیستم تهویه هوای خودرو به دست آورد. این مهندس خلاق برای استفاده بهتر از آب آشامیدنی یک شیر کوچک متصل به منبع آب بازیافتی را در داخل کابین طراحی کرده و ساخته است.

جرقه‌های اولیه این طرح پس از خواندن یک بیلبورد در پرو مبنی بر تولید آب از فضای شرجی برای مردم بومی در ذهن “دو مارتین” مبتکر و سازنده شکل گرفته است.

در حالیکه غلظت و رطوبت سامانه تهویه هوا در خودروها وارد جاده می‌شوند، مارتین سامانه‌ای طراحی کرده که از طریق فیلترهای ۰٫۱ میکرونی تمامی آلودگی‌ها را از آب برطرف کرده و آن را با فشار به مخزن متصل به شیر آب درون کابین منتقل می‌کند. این سیستم در هر ساعت می‌تواند ۱٫۸۶ لیتر آب از سامانه تهویه هوا تولید کند.

مارتین امیدوار است که روزی این مجموعه بتواند از طریق خودروها به تولید آب آشامیدنی کمک کند. این روش در شرایط سخت برای تولید آب آشامیدنی مفید واقع می‌شود.

وی می‌گوید: در این دوره تمامی منابع آبی که به هدر می‌رود، باید به بهترین شکل بازیافت شود. نگاه واقعی این طرح بیشتر برای مردمی است که در سفرهای طولانی زمینی مانند مناطق کویری و خشک دسترسی زیاد به آب آشامیدنی ندارند.

 

 

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

می فایل