اخبار مهم
Home / اخبار روز / توقف فروش هوندا سیویک ۲۰۱۶
777232_373.jpg

توقف فروش هوندا سیویک ۲۰۱۶

وب‌سایت پدال: بر اساس گزارش‌ها فروش هوندا سیویک جدید در نمایندگی‌ها متوقف شده و این خودروساز قصد دارد یک فراخوان برای مدل‌های به فروش رسیده اعلام کند.

هوندا در هفته گذشته فروش مدل ۲۰۱۶ سیویک را متوقف کرد، ظاهراً در موتور سیویک مشکلی وجود دارد که ممکن است باعث از کار افتادن آن شود. این مشکل در مدل مجهز به موتور چهار سیلندر ۲.۰ لیتری تأثیر می‌گذارد و مدل‌های مجهز به موتور ۱.۵ لیتری توربو هیچ مشکلی از این بابت ندارند.

کریس مارتین، سخنگوی هوندا، در مصاحبه با وب‌سایت Autoblog می‌گوید:

درحالی‌که هنوز جزئیات خاصی از این مشکل مشخص نشده، اما هوندای آمریکا اطلاعات رسمی را به NHTSA ارسال کرده است.

توقف فروش هوندا سیویک 2016

وب‌سایت Civicx در یک پست، سندی را منتشر کرده که ادعا می‌کند جزئیات این مشکل را نمایش می‌دهد، بر اساس این سند ظاهراً ۳۴۰۰۰ دستگاه از سیویک‌های ۲۰۱۶ دچار این مشکل هستند. ظاهراً مشکل از اسنپ رینگ پیستون موتور آن‌ها است، که در صورت بروز مشکل می‌تواند موجب خرابی و ازکارافتادگی موتور شود.

توقف فروش هوندا سیویک 2016

در این سند آمده است که نمایندگی‌ها برای تشخیص خودروهای معیوب موتورها را با دستگاه borescope بازرسی کنند، اما از آنجایی قطعات جایگزین هنوز در دسترس نیست، انتظار می‌رود فراخوان در ماه مارس انجام شود.

توقف فروش هوندا سیویک 2016

هوندا سیویک جدید توانست یک هفته پس از رونمایی خود در آمریکا شمالی توسط IIHS جایزه خودرو ایمن Safety Pick+ را از آن خود کند.

توقف فروش هوندا سیویک 2016

می فایل