اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / ترس برانکو از تکرار فاجعه آسیایی؛ ضربه از کناره‌ها
1432836_478.jpg

ترس برانکو از تکرار فاجعه آسیایی؛ ضربه از کناره‌ها


وبسایت نود: در روزهایی که اردوی پرسپولیس پر است از مصدوم و محروم، خبر مصدومیت شجاع خلیل‌زاده ضربه نهایی را به برانکو وارد کرد. پرسپولیس که در این هفته‌ها هم از صدرجدول لیگ فاصله گرفته و هم فاصله چندانی تا حذف از آسیا ندارد، بی‌دفاع‌تر از همیشه شده است. 
شجاع خلیل‌زاده در تمرین پنج روز قبل پرسپولیس با مصدومیت کشیدگی چهار سر ران مواجه شد و حالا فقط به صورت اختصاصی تمرین می‌کند. شجاع حداقل دو هفته از ترکیب پرسپولیس دور است. یعنی این مدافع در بازی دور برگشت با الهلال هم حضور نخواهد داشت. در بازی دور رفت، الهلال بیشتر از کناره‌ها به پرسپولیس ضربه زده بود. با غیبت شجاع، این اتفاق می‌تواند تکرار شود.
برانکو امیدوار بود با بهبود مصدومیت کاپیتان تیم‌اش، سیدجلال در کنار شجاع خلیل‌زاده قرار بگیرد. این اتفاق دو ضعف پرسپولیس را هم‌زمان پوشش می‌داد. در این صورت محمد انصاری دوباره به سمت چپ دفاعی می‌رفت. انصاری برخلاف شایان مصلح، توانایی پیروزی در نبردهای یک مقابل یک را دارد و دیگر مثل بازی رفت، انقدر از سمت چپ دفاع آسیب نمی‌بیند. ضمن این که حسین ماهینی هم جایگزین صادق محرمی می‌شود که در کارهای دفاعی مطمئن‌تر است. ولی محرومیت ماهینی از بازی برگشت و مصدومیت شجاع خلیل‌زاده همه تفکرات برانکو را به باد داد. 
حالا از حضور شجاع خلیل‌زاده خبری نیست و باز هم محمد انصاری باید در مرکز خط دفاعی تیم به میدان برود. در نتیجه برانکو برای رفع آسیب دفع چپ تیم‌اش، فقط باید روی همان مصلح سرمایه‌گذاری کند. در سمت راست هم که ماهینی محروم است و صادق محرمی تنها گزینه دفاع راست تیم است. یعنی دو دفاع گوشه‌ای که در بازی رفت مقابل الهلال پاشنه آشیل تیم بودند و بلای جان برانکو شده بودند، در بازی برگشت هم حضور خواهند داشت. برانکو حالا که گزینه‌ای برای تغییر این دو بازیکن ندارد، باید راه تازه‌ای پیدا کند که مثل دیدار قبل، آسیب نبیند. 

می فایل