اخبار مهم
Home / سبک زندگی / برتری‌های HUAWEI Mate ۱۰ Pro در مقابل ایفون X
1471899_483.png

برتری‌های HUAWEI Mate ۱۰ Pro در مقابل ایفون X

طی هفته‌های گذشته پرچم داران نام داری از برندهای بزرگ بازار تلفن همراه دنیا وارد بازار شدند. شرکت هوآوی در زمره برندهایی بود که گوشی‌های سری Mate ۱۰ خود را که برای اولین بار از پردازنده با قابلیت پردازش هوش مصنوعی یا AI در آن‌ها بهره گیری شده رونمایی نمود. همچنین رقبایی مانند ایفون ۸ و ایفون X. هم در این مدت زمان به بازار عرضه شدند که آن‌ها نیز قابلیت‌های قابل توجهی داشتند. در این بررسی تلاش داریم برترین گوشی سری Mate ۱۰ یعنی Mate ۱۰ Pro را در مقابل قدرتمندترین محصول بین ایفون‌های جدید عرضه شده یعنی ایفون X. را بررسی کنیم.
پردازنده:
 
پردازنده‌ای که هوآوی برای Mate ۱۰ Pro در نظر گرفته، یعنی Kirin ۹۷۰، از پردازش هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کند. البته پردازنده A۱۱ ایفون هم از موتور پردازش عصبی برای Face ID برخوردار است، ولی تفاوت محصول هواوی با ایفون در اینجاست که پردازنده Mate ۱۰ Pro که البته همان پردازنده‌ای است که در Mate ۱۰ هم بکارگرفته شده است از یک بخش NPU اختصاصی برای پردازش هوش مصنوعی برخوردار است که نسبت به پردازنده‌های عادی از ۲۵ برابر کارایی بیشتر و ۵۰ برابر بهره وری بالاتر برخوردار است و در بخش‌های مختلفی شامل دوربین، پردازش صدای محیطی، مدیریت انرژی، تشخیص تصاویر و… از آن بهره گیری شده است.
 
در Huawei Mate ۱۰ Pro امکان پردازش ارتباطات با سرعتی بی رقیب وجود دارد به این معنا که این گوشی از ارتباطات LTE ۴. ۵G Cat. ۱۸ پشتیبانی می‌کند که می‌تواند سرعت دانلودی معادل ۱. ۲ Gbps برای این مدل به ارمغان بیاورد که این بازده در دنیای گوشی‌های تلفن همراه برای اولین بار دیده می‌شود.
 
به علاوه در این چیپ برای اولین بار از پردازنده گرافیکی ۱۲ هسته‌ای MALI-G۷۲ بهره گرفته شده که تجربه گرافیکی بی نظیری را در حوزه بازی‌های موبایل در اختیار کاربران Mate ۱۰ Pro قرار می‌دهد.
 
باتری:
 
باتری به کارگرفته شده در Mate ۱۰ و Mate ۱۰ Pro از ظرفیت ۴۰۰۰ mAh بهره می‌برد و قادر است مثلاً در تماس‌های تحت بستر ۳G گوشی را در حالت مکالمه مداوم ۲۵ ساعت! روشن نگاه دارد. این باتری در حالت استفاده عادی حدود ۲ روز و در حالت استفاده پرفشار یک روز کامل می‌تواند این گوشی‌ها را روشن نگاه دارد. این درحالیست که باتری ایفون X. از ظرفیت ۲۷۱۶ mAh بهره می‌برد.
 

همچنین سیستم شارژ سریع هواوی در Mate ۱۰ Pro و البته Mate ۱۰ می‌تواند تن‌ها طی مدت ۳۰ دقیقه شارژ ظرفیت باتری این گوشی‌ها را از ۰ به ۵۸ درصد افزایش دهد.

HUAWEI اولین برندی در بازار تلفن همراه است که موفق شده برای گوشی‌های خود استاندارد امنیت برای کلیه اجزای سیستم شارژ گوشی از شرکت صاحب نام آلمانی TUV دریافت کند.
 
دوربین:
 

در دوربین اصلی Mate ۱۰ Pro از لنز دوگانه شرکت صاحب نام Leica که رهبر بازار تولید لنزهای حرفه‌ای در دنیاست بهره گیری شده است. به کار گیری این لنز‌ها در کنار موتور پردازش هوش مصنوعی به دوربین Mate ۱۰ و Mate ۱۰ Pro این امکان را داده است تا ماهیت سوژه‌ها را تشخیص داده و افکت‌های لازم را به صورت خودکار به آن‌ها تخصیص دهند. دوربین این پرچم داران هوآوی می‌توانند تا ۱۳ نوع سوژه متفاوت را از هم تفکیک کنند و مثلاً تشخیص دهند که سوژه غذاست، یا سگ است یا گربه است! و این قابلیتی است که ایفون از آن بی بهره است.

 
برتری‌های HUAWEI Mate ۱۰ Pro در مقابل ایفون X 
 
همچنین هر دو لنز دوربین اصلی این گوشی‌های هواوی از اندازه دیافراگم بزرگ و بی نظیر با میزان f/ ۱. ۶ بهره‌مند هستند که به آن‌ها این امکان را می‌دهد در فضاهای کم نور عکس هایی با کیفیت بسیار بالاتری نسبت به ایفون X. که از اندازه دیافراگم کمتری برخوردار است ثبت کنند.
 
مانیتور و طراحی:
 

اندازه صفحه نمایش ایفون ۵. ۸ اینچ است و این در حالیست که صفحه نمایش Mate ۱۰ از اندازه ۵. ۹ اینچ، و Mate ۱۰ Pro از اندازه ۶ اینچ بهره می‌برند. به علاوه نسبت پوشش صفحه نمایش به کل بدنه در ایفون ۸۱. ۳۶ درصد است، ولی این نسبت در Mate ۱۰ به میزان ۸۱. ۷۹ درصد و در Mate ۱۰ Pro به میزان ۸۱. ۶۱ درصد می‌باشد که این به این معناست که هوآوی در هر دو مدل خود نسبت به ایفون، نسبت بیشتری از فضای روی گوشی را به مانیتور اختصاص داده و حاشیه‌های Mate ۱۰ و Mate ۱۰ Pro نسبت به ایفون کمتر می‌باشد.

 
برتری‌های HUAWEI Mate ۱۰ Pro در مقابل ایفون X 
 
تشخیص اثر انگشت:
 

سنسور تشخیص اثر انگشت در گوشی‌های سری Mate ۱۰ شرکت HUAWEI از سرعت بی نظیری در تشخیص اثر انگشت بهره می‌برند و تن‌ها با تماس انگشت کاربر در حد ۰. ۳ ثانیه می‌تواند صفحه اصلی گوشی را نشان دهد. این سرعت در مقایسه با سرعت Face ID و مراحلی که باید برای باز کردن صفحه اصلی گوشی در ایفون X. طی شود بسیار بیشتر است.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص سایر قابلیت‌های HUAWEI Mate ۱۰ به صفحه رسمی این محصول می‌توانید مراجعه کنید.

می فایل