اخبار مهم
Home / اخبار روز / بازار آرام اجاره واحدهای زیر ۱۰۰ مترمربع
839780_505.jpg

بازار آرام اجاره واحدهای زیر ۱۰۰ مترمربع

روزنامه دنیای اقتصاد: وضعیت بازار رهن و اجاره در چند روز نخست اردیبهشت ماه تغییر محسوسی نسبت به فروردین ماه نداشته است. طی ۴ روز گذشته واحدهای مسکونی با ترکیب متنوعی از اجاره‌بها و ودیعه، در بازار به اجاره رفته که در این بین سهم واحدهایی که به رهن مستاجران درآمده کمتر از تعداد رهن و اجاره است.

 با این حال بر اساس آمار منتشر شده از نرخ‌های قطعی رهن و اجاره واحدهای ۵۰ تا ۱۰۰ متر مربعی در همین بازه زمانی در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، تعداد موجرانی که دریافت ودیعه و رهن کامل را ترجیح می‌دهند هم کم نیستند؛ چراکه هنوز تا فرا رسیدن فصل بازار داغ اجاره املاک قدری زمان باقی است و موجران ناچار هستند شرایط را برای مستاجران تسهیل کنند. بر اساس اطلاعات موجود از واحدهای کمتر از ۱۰۰ مترمربع که در چند روز گذشته قرارداد اجاره برای آنها تنظیم شده است، نمونه‌های مختلفی قابل ذکر است.

در محله باغ‌فیض واقع در منطقه ۵، واحدی با ۶۰ مترمربع زیربنا و پنج سال عمر، ۹۰ میلیون تومان رهن شده است. این در حالی است که در میان فایل‌های اجاره پیشنهادی این منطقه نیز، موجری واحد ۶۵متری ۱۰ ساله خود را به قیمت ۲۰ میلیون تومان ودیعه و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه به بازار ارائه کرده است.

در محله نارمک منطقه ۸ نیز قرارداد اجاره واحدی ۸۰مترمربعی با سن ۱۲ سال، با ودیعه ۳۰ میلیون تومانی و اجاره ماهانه معادل ۶۰ هزار تومان منعقد شده است. همچنین قیمت پیشنهادی واحد مسکونی ۷۰ متری با سن ۸ سال در همین منطقه ۲۰میلیون تومان ودیعه با اجاره‌بهای ماهانه ۷۵۰هزار تومان تعیین شده است. نرخ قطعی اجاره‌بهای یک واحد ۶۷متری ۳ ساله در محدوده نیروی هوایی طی چند روز اخیر نیز، ماهانه معادل ۵۰۰ هزار تومان با ودیعه ۶۰ میلیون تومانی بوده و این در حالی است که موجر دیگری آپارتمان ۸۵ متری با ۶ سال سن در این منطقه را ۲۰ میلیون تومان با اجاره‌بهای ماهانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده است.

می فایل