اخبار مهم
Home / سبک زندگی / این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!
1122354_332.jpg

این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!

مجله همشهری دانستنیها – محمدحسین جهان پناه: اسکار ساعت سازها یا به طور دقیق تر «جایزه بزرگ ساعت سازی ژنو» (Grand Prixd’ Hprlogerie de Geneve) جایزه سالانه مشهوری است که اهدای آن از سال ۲۰۰۱ (۱۳۸۰) شروع شده است.
 
این جایزه به بهترین ساعت ها و ساعت سازهای دنیا داده می شود؛ ساعت هایی در هر رنگ و فرم از مردانه، زنانه و ورزشی با پیشرفته ترین تکنیک ها و تکنولوژی ها و طراحی های خاص که براساس رای داوران انتخاب می شوند، داورانی که خود از جمله حرفه ای ترین و بزرگ ترین کلکسیونرهای دنیای ساعت ها هستند.
این جایزه با وجود عمر نسبتا کوتاه خود، آن قدر مشهور شده که مطبوعات به آن لقب غیررسمی اسکار ساعت ها را داده اند. جایزه برندگان هر رشته، دست طلایی است که انگشت اشاره خود را به سوی آسمان نشانه رفته است و منتظر است تا ساعتی دور مچ آن بسته شود. با این که ساعت های هوشمندی که اجزای مکانیکی دارند ،مجاز به ورود به این رقابت هستند، اما در میان برندگان از ساعت های هوشمند خبری نبود.
بریده اسکار ساعت ها

CHRONOMETRIE
FERDINAND BERTHOUD FBI
 
جایزه؛ جایزه بزرگ بهترین ساعت
 
 
 
بدنه ساعت از طلای سفید ساخته شده است و ۱۲۰ قطعه مکانیکی مینیاتوری دارد. نتیجه سه سال تحقیق و توسعه سازندگان این ساعت، یکی از دقیق ترین ساعت های سوییسی بوده است. تعداد بسیار کمی از این ساعت ساخته شده است که با قیمتی ۲۱۲ هزار دلار به فروش می رسد.
 

بهترین ساعت مکانیکی
AUDEMARS PIGUET
ROYAL OAK CONCEPT
 
جایزه: استثنایی ترین ساعت مکانیکی
 
 این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!
ساخته شده از تیتانیم و سرامیک؛ به قول سازندگانش این ساعت تلفیقی از موسیقی صنعتی با جذابیت بصری است که هزینه و زمان قابل توجهی صرف ساخت آن شده است. این ساعت از نظر تکنولوژی گام بزرگی در پیشرفت ساعت های «minuter repeaters» است.
Repeaters یا تکرارکننده ها، با تکرار صدای زنگ های متفاوت، ساعت و دقیقه را به شما گوشزد می کنند، تنها کافی است کلید کوچک حاشیه ساعت را فشار دهید.
minuter repeaterها بسیار پیچیده اند و همین موضوع هم ساخت انواع جدید آن ها را به کاری مشکل بدل می کند. این ساعت جدید ضمنا ۵۲۰ هزار دلار ناقابل قیمت دارد.


پازلی روی مچ دست
PROTOCOLE XXL
SECRETS & LIGHTS “VENICE”
 
جایزه: هنری ترین ساعت مچی
 
 این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!
تصویر کلیسای مشهور «سنت ماریا دلاسلوته» در ونیز ایتالیا که آذین بخش صفحه این ساعت است از پنج هزار قطعه شیشه رنگی ساخته شده است که به صورت دستی کنار هم قرار داده شده اند.
از این جهت این ساعت یکی از مینیاتوری ترین کاردستی های دنیا هم به شمار می رود. ابعاد صفحه ساعت ۴۲ در ۴۶ میلی متر است و رنگ قطعات شیشه ای به کار رفته در آن هم با وسواس فراوانی انتخاب شده است.
این ساعت یک نمونه اختصاصی است که گفته می شود فقط سه نسخه از آن با قیمت ۲۵۰ هزار دلار ساخته می شود و به فروش می رسد.
 

روزنگهداری به زبان تیک و تاک

MB & FLEGACY MACHINE PERPETUAL
 
جایزه: بهترین ساعت تقویم دار
 
 این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!
به قول طراحانش، این ساعت طراحی شده است تا هر کسی، حتی بی حواس ترین آدم های دنیا هم تاریخ روز را گم نکنند. سیستم مکانیکی تقویم ساعت طوری طراحی شده است که اختلاف روزهای ماه های مختلف ۲۹، ۳۰ یا ۳۱ روزه را می شناسد (ماه فوریه در تقویم میلادی، گاهی ۲۸ روز و گاهی ۲۹ روز دارد)، در نتیجه در نشان دادن روزهای پایانی ماه هم اشتباه نمی کند، این ساعت از ۵۸۱ قطعه ساخته شده است، به صورت حرکتی شارژ می شود و ۷۲ ساعت هم شارژ ذخیره در خود دارد.
 

دستبندی جواهری
CHANEL SECRET WATCH SIGNATURE GRENAT
 
جایزه: زیباترین ساعت جواهری
 
 این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!
همان طور که از ظاهرش پیداست این ساعت بیشتر یک دستبند جواهرنشان است تا یک ساعت مچی مکانیکی، بدنه ساعت از طلای سفید ساخته شده است و روی آن با الماس، یاقوت نارنجی و یاقوت سرخ تزیین شده است. صفحه ساعت زیر تکه بزرگی از یاقوت سرخ، پنهان شده است و این یاقوت، نقش در ساعت را بازی می کند که با بستن آن، ساعت فرم یک دستبند جواهرنشان را به خود می گیرد. این ساعت در تعدادی محدود با قیمت ۷۵۰ هزار دلار به فروش می رسد.
 

ساعت الماس نشان

GIRARD- PERREGAUXCAT’S EYE TOURBILLON
 
جایزه: هنری ترین ساعت مچی
 
 این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!
تزیین شده با ۵۰ قطعه الماس روی بدنه ای از طلای سفید و صفحه ای مزین به مروارید؛ این ساعت بیشتر از هر چیزی به یک دستبند جواهرنشان گرانبها شبیه است. مکانیسم خودکار داخلی آن براساس حرکت دست شارژ می شود، ضمن آن که تا ۷۰ ساعت انرژی ذخیره هم دارد. این ساعت دو مدل مختلف دارد که یکی همین مدل مزین به الماس است و دیگری با مروارید برش خورده و حاشیه اش، تزیین شده است.
 

ساعت سفری
FABERGE VISIONNAIRE DTZ
 
جایزه: بهترین ساعت مسافرتی
 
 این ساعت ها جایزه اسکار برده اند!
ساعتی ساخته شده از ۱۸ قیراط  طلای سفید که نیاز به شارژ ندارد و همزمان می تواند زمان را در دو منطقه زمانی (دو زمانه) نشان دهد. از نظر مکانیکی، ساعت مکانیسم خودکاری دارد که با تکان های دست کار می کند و تا ۵۰ ساعت هم انرژی خیره درون باتری خود دارد. این ساعت دو زمان را نشان می دهد؛ یکی که با عقربه های ساعت نشان داده می شود و دیگری هم در مرکز ساعت به صورت عددی دیده می شود. این ساعت که ۳۰ هزار دلار قیمت دارد، در دو رنگ متالیک و رز گلد ساخته شده است.

می فایل