اخبار مهم
Home / سبک زندگی / اینجوری طرفدار دوآتشه حقوق حیوانات شوید
770243_835.jpg

اینجوری طرفدار دوآتشه حقوق حیوانات شوید

هفته نامه چلچراغ – مریم عربی: در طول سال ها، جنبش های حقوقی فراوانی به راه افتاده که از حقوق سیاه پوستان گرفته تا حقوق زنان را در بر می گیرد. بسیاری از این جنبش ها حالا دیگر به تاریخ پیوسته و مطرح کردن آن ها در دنیای مدرن موضوعیت چندانی ندارد. اما می توان گفت جنبش حمایت از حقوق حیوانات، بزرگ ترین جنبش عصر حاضر است که روز به روز بزرگ تر و بزرگ تر می شود.

صرف نظر از انسان های شریفی که به صورت منطقی دغدغه حمایت از حقوق حیوانات را دنبال می کنند. گروهی هم هستند که صرفا به تبعیت از مد روز و برای همرنگ شدن با جماعت روشن فکران لباس حامیان حیوانات را بر تن می کنند و کاسه داغ تر از آش می شوند. برای تبدیل شدن به یک طرفدار دوآتشه و افراطی حقوق حیوانات در هر کجای دنیا که باشید، باید شش مرحله مهم را طی کنید:

۱- گیاه خوار شوید

نخستین گام برای تبدیل شدن به یک فعال حقوق حیوانات این است که گیاه خوار یا بدتر از آن خام گیاه خوار شوید. این روزها تا دلتان بخواهد در اینترنت رژیم غذایی گیاه خواری و دستورالعمل برای تامین پروتئین لازم برای بدن از طریق گیاهان وجود دارد که استفاده از آنها به شما کمک می کنند یک سبک زندگی حیوان دوستانه! را در پیش بگیرید. قوت غالب شما در این حالت برنج و سویا و میوه و سبزیجات فصل خواهد بود.

گام های ضروری برای تبدیل شدن به یک طرفدار دوآتشه حقوق حیوانات

۲- ته جنایات حقوق جانوری را دربیاورید

یکی از وظایف اصلی شما به عنوان مدافع حقوق حیوانات این است که دائما در اینترنت جست و جو کنید و سازمان ها و صنایعی که حقوق حیوانات را زیر پا می گذارند بشناسید. درباره همتایان در دوره های گذشته و در نقاط مختلف دنیا بیشتر بدانید. هم چنین فهرستی از کتاب ها و آثار فرهنگی و هنری مورد علاقه تان با موضوع حمایت از حقوق حیوانات تهیه کنید. این اطلاعات به اثربخشی سخنرانی های نه چندان گیرای شما در جمع دوستان و آشنایان کمک می کند.

گام های ضروری برای تبدیل شدن به یک طرفدار دوآتشه حقوق حیوانات

۳- هدفمند شوید

یکی از وظایف اولیه شما به عنوان فعال حقوق حیوانات این است که از میان انبوه دلایل موجود برای حمایت از حقوق حیوانات، یکی را به عنوان انگیزه اصلی خود برای پیوستن به جمع جانوردوستان انتخاب کنید و تا می توانید از آن حرف بزنید. مثلا می توانید نجات شیر آفریقایی یا همین یوزپلنگ ایرانی خودمان را انتخاب کنید.

۴- تبلیغ کنید

طی کردن سه گام اول شما را در این موقعیت قرار می دهد که در شبکه های اجتماعی یا در جمع دوستان و آشنایان خودتان را به عنوان فعال حقوق حیوانات معرفی کنید و به دیگران در این زمینه آگاهی بدهید. تا جایی که قوانین دست و پای شما را نبسته، می توانید به زمین و زمان بد و بیراه بگویید و دیدگاه خود را به دیگران تحمیل کنید.

گام های ضروری برای تبدیل شدن به یک طرفدار دوآتشه حقوق حیوانات

۵- بزرگ تر فکر کنید

آن که در دنیای کوچک شخصی تان طرفدار حقوق حیوانات باشید، برای فعالان افراطی حقوق حیوانات کافی نیست. شما باید دوستانی را پیدا کنید و انجمن یا گروهی تشکیل بدهید. برنامه ها و نشست های آگاهی بخش برگزار کنید یا حتی تظاهرات مسالمت آمیز راه بیندازید!

۶- خلاق باشید

در هر زمینه ای که خرده استعدادی دارید، از نقاشی گرفته تا موسیقی و فیلم سازی، از استعداد خود برای کمک به حیوانات استفاده کنید. دوآتشه های آن ور آبی گیاه خوار بودنشان را روی بدنشان تاتو می کنند تا مجبور شوند تا آخر عمر به حرف خود پایبند بمانند. بسیاری از آن ها دایما از کوله پشتی ها یا لباس هایی استفاده می کنند که روی آن ها نوشته شده: «از من بپرسید چرا گیاه خوار شده ام؟» این جمله دیگران را به بحث درباره موضوع مورد علاقه آن ها دعوت می کند. ممکن است گاهی کار به درگیری لفظی و حتی فیزیکی کشیده شود، اما مهم نیست. چیزی که اهمیت دارد این است که همه بدانند با چه آدم با دغدغه و شریفی طرف هستند!

می فایل