اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / انتقاد از فدراسیون کلمبیا برای محدود کردن کی‌روش
1937157_625.jpg

انتقاد از فدراسیون کلمبیا برای محدود کردن کی‌روش

خبرگزاری تسنیم: سایت کلمبیایی «comutricolor» نوشت: اگر اتفاق خاصی رخ ندهد کارلوس کی‌روش سرمربی بعدی تیم ملی فوتبال کلمبیا است و جانشین خوسه پکرمن خواهد شد. در این بین اما انتقاداتی هم به نحوه استخدام احتمالی کارلوس کی‌روش به عنوان سرمربی جدید تری‌کالر مطرح است. بر اساس منابع موثق که به فدراسیون فوتبال کلمبیا نزدیک هستند، مدیران این فدراسیون به کی‌روش گفته‌اند که باید کادرفنی جمع‌وجوری داشته باشد و دستمزد سالیانه او را هم به سه میلیون دلار محدود شده است.

فابین وارگاس، هافبک پیشین تیم ملی فوتبال کلمبیا در گفت‌وگو با برنامه «ال وی‌بار» از «رادیو کاراکل» کلمبیا گفت: اگر به تیم‌های بزرگ جهان هم نگاه کنید می‌بینید کادرفنی وسیعی دارند چون باید مسائل زیادی را پوشش دهند.

این را زمانی که بازی می‌کردم به چشم دیده‌ام که مربیان واقعاً همه کار می‌کنند، تیم نیاز به پزشک متخصص، متخصص تغذیه و آشپز دارد. در تیمی که به دنبال رسیدن به اهداف بزرگ است، نباید تعداد اعضای کادرفنی به حداقل برسد. اتفاق خوبی که در زمان خوسه پکرمن افتاد این بود که او کادرفنی کاملی را با خود به منظور انجام وظایف خاص آورد که آنها کارایی هم داشتند و این را نتایج تیم ملی کلمبیا نشان داد.

وارگاس در انتقاد از فدراسیون فوتبال کلمبیا در خصوص نحوه استخدام کی‌روش اظهار داشت: مربیان تنها به کارهای تاکتیکی و گفت‌وگوی فنی ورود می‌کنند و به همین خاطر در اروپا آنها را با عنوان «جناب» صدا می‌زنند.

من فرصت بازی در لیگ‌های بزرگ را داشته‌ام و اطرافم پر از آدم‌های مهم فوتبالی بوده و درک کردم که باید چطور کار کرد. اتفاقی که برای پکرمن افتاد – استفاده از کادرفنی وسیع – برای من امری عادی بود که باعث پیشرفت تیم ملی از جنبه‌های زیادی شد، اما اگر قرار باشد گامی رو به عقب برداریم، مشکل بزرگی برای‌مان به وجود خواهد آمد.

می فایل