اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / انتقاد از داوری که کارت قرمز گرفت
790024_195.jpg

انتقاد از داوری که کارت قرمز گرفت

خبرگزاری فارس: مطبوعات ترکیه در گزار‌ش‌های که دیروز و امروز منتشر کردند، از عملکرد این داور به خاطر سخت‌گیری بیش از حد و اخراج ۴ بازیکن ترابوزان اسپور انتقاد کردند.

روزنامه‌های نظیر حریت با اختصاص بخش زیادی  قضاوت این داور را را مورد بحث قراردادند. این داور در بازی مذکور که روز یکشنبه از هفته بیست و دوم سوپر لیگ انجام شد، ۴ بازیکن ترابوزانی‌ها یعنی اوزر هوماک، آکویت دمیر، لوئیس پدرو کاونداد و صالح دورسان را از زمین اخراج کرد و باعث شد تیم میهمان تنها ۷ بازیکن در زمین داشته باشد.

دراین ارتباط روزنامه حریت نوشت: در مورد این بازی تا مدت‌ها می‌توان نشست و صحبت کرد. البته نه این که حرف‌های زیبا بر زبان آورد. بلکه از یک فاجعه سخن به میان آورد.در واقع همه می‌توانند از این بازی به عنوان یک فاجعه نام ببرند.

این روزنامه ادامه داد: بیتنل، به عنوان داور بازی کارت قرمز را از جیبش بدون هیچ درنگی بیرون آورد. گویی در حال قضاوت کردن در یک تورنمنت مربوط به اسکیت است نه یک بازی فوتبال!

روزنامه مذکورافزود: وقتی بازی یک بر یک مساوی بود، بیتنل یک ضربه آزاد اعلام کرد که سلجوق اینان، کاپیتان گالاتاسرای یک دقیقه قبل از اتمام بازی آن را به برد ۲ بر یک تبدیل کرد. در این هنگام بازیکنان ترابوزان به تصمیم داور اعتراض داشتند و او را احاطه کردند. در این هنگام صالح دورسان با حالتی عصبانی پیش آمد و کارت قرمز داور از دستش قاپید و آن را به قاضی میدان نشان داد و آن را تکه تکه کرد. در نتیجه خود وی هم اخراج شد. بعد از این بازی بود که دورسان اعلام کرد که تیمش مقابل گالاتاسرای ۱۲ نفره به میدان رفته و در سراسر بازی متحمل ناعدالتی کامل شده است.

گزارشگر حریت و چند روزنامه دیگر معتقدند داور بازی بدون توجه به قوانین کارت قرمز نشان داد در نهایت مسبب چنین فاجعه داوری بود.

می فایل