اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / اریکسون در یک قدمی نیمکت تراکتورسازی
1820565_135.jpg

اریکسون در یک قدمی نیمکت تراکتورسازی


ایلنا: تراکتورسازی که در لیگ برتر ایران حضور دارد می‌خواهد اریکسون را جانشین جان توشاک، سرمربی سابق ولز و رئال مادرید کند که در ماه جاری بعد از حذف تیمش از جام حذفی ایران از تراکتورسازی اخراج شده بود.

در گزارش روزنامه SUN آمده است: تراکتورسازی حالا می‌خواهد اریکسون ۷۰ساله را به تبریز منتقل کند تا سکان هدایت این تیم را به عهده گرفته و در ادامه‌ی فصل تراکتورسازی را به یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ ایران تبدیل کند. این تیم تبریزی در استادیوم یادگار امام که هشتاد هزار نفر ظرفیت دارد به میدان می‌رود.

الکساندر نوری، مربی ایرانی- آلمانی که پیش از این در وردربرمن آلمان مربی‌گری می‌کرده هم از دیگر نامزدهایی است که برای تصدی پست سرمربی‌گری تراکتور اعلام شده بود اما او در نهایت به باشگاهی در بوندس لیگا B رفت.

این رسانه معتبر در ادامه گزارش نوشت: اریکسون سوئدی پنج سال سکان هدایت سه‌شیرهای انگلیس را در دست داشت و بعد مدتی به عنوان سرمربی منچسترسیتی و لستر فعالیت کرد. اریکسون سپس به چین رفت و چهار سال در لیگ این کشور سرمربی‌گری سه باشگاه را به عهده داشت.

اریکسون در صورت انتقال به ایران تعداد کشورهایی که در آنها به مربی‌گری پرداخته را به عدد هشت خواهد رساند. اریسکون تا کنون در سوئد، ایتالیا، پرتغال، انگلیس، مکزیک و چین و ساحل‌عاج مربی‌گری کرده است. او علاو بر سرمربی‌گری تیم ملی انگلیس، به همراه سرمربی تیم ملی ساحل عاج هم در جام جهانی ۲۰۱۰ حضور داشته است.

سان در پایان آورد:فوتبال ایران در سالهای اخیر روندی صعودی داشته هر چند باشگاه‌های این کشور برای نگهداری بازیکنان مهم خود که تیم‌های ثروتمند اماراتی و سایر کشورهای حاشیه خلیج فارس اغلب برای جذب‌شان دندان تیز کرده‌اند با مشکلاتی مواجه هستند. تیم ملی ایران در جام جهانی روسیه حضور داشت و با اختلافی اندک از رسیدن به مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی بازماند.

این گزارش SUN در حالی منتشر شد که بعد از اخراج توشاک از تبریز خبر می رسید سران باشگاه روزمه بسیاری از مربیان خارجی را روی میز قرار داده و در حال بررسی و رایزنی با آنها برای بهترین انتخاب ممکن در راستای سرو سامان دادن به وضعیت نیمکت رهبری خود هستند که اریکسون هم یکی از این گزینه ها بود گرچه بعید به نظر می رسد مربی ۷۰ ساله سوئدی حاضر به آمدن و فعالیت در ایران شود.

تراکتوری ها در حال حاضر با هدایت محمد تقوی در رقابت های لیگ برتر به میدان می روند و نتیجه ای که این تیم در جدال دشوار با پدیده صدرنشین این فصل رقابت ها گرفت تا حدودی اوضاع در تیم محبوب آذربایجان را آرام کرد تا سران باشگاه با آرامش بیشتر به بررسی گزینه های روی میز بپردازند.

می فایل