اخبار مهم
Home / اخبار ورزشی / اتوئو: نگاه‌ها به مربیان سیاه پوست مثبت نیست
1927093_105.jpg

اتوئو: نگاه‌ها به مربیان سیاه پوست مثبت نیست


ورزش سه: ساموئل اتوئو، ستاره کامرونی در دوران فوتبالش به تمام افتخارات در سطح باشگاهی رسیده است. او با بارسلونا فاتح لالیگا و لیگ قهرمانان شد و در اینتر نیز موفق شد بار دیگر قهرمان چمپیونزلیگ و همچنین سری آ شود. اتوئو که پیراهن تیمی چون چلسی را نیز برای مقطعی به تن کرد، این روزها در فوتبال قطر حضور دارد و سال های پایانی دوران فوتیبالش را سپری می کند.

او در مصاحبه با کانال پلاس فاش ساخت که قصد دارد وارد دنیای مربگیری شود؛ هرچند که دورنمای روشنی را در این زمینه متصور نیست.

اتوئو گفت:« من به عنوان بازیکن در اروپا به همه چیز رسیدم. تمام جام ها را فتح کردم و حالا دوست دارم وارد دنیای مربیگری شده و در این حرفه نیز به موفقیت برسم؛ هرچند که کار برای مربیان سیاه پوست در اروپا ساده نیست.

خیلی از ستاره های سیه چرده فوتبال وارد دنیای مربیگری نشدند و علاقه ای به گرفتن مدرک مربیگری نداشتند ولی هستند مربیان بزرگ آفریقایی که به آنها اعتماد نمی شود. متاسفانه نگاه به مربیان سیاه پوست مثبت نیست و بیشتر به عنوان مردانی سطح دوم به آنها نگاه می شود که شایسته هدایت تیم های بزرگ نیستند. هدف من این است که این دیدگاه را تغییر دهم.»

می فایل